Red Bull je v čele šampionátu po druhém kole F1 Esports Series

Středa a čtvrtek patřily druhému pokračování letošní sezony F1 Esports Series. Po třech závodech v Zandvoortu, v Montrelau a ve Spielbergu je v čele týmového šampionátu stáj Red Bull.
Foto: Getty Images / Christopher Lee
Red Bull je v čele šampionátu po druhém kole F1 Esports Series | Foto: Getty Images / Christopher Lee

Středeční dění odstartovalo virtuálním závodem na holandském zrekonstruovaném okruhu Zandvoort, simraceři si tak vyzkoušeli nové provedení této tratě s klopenými zatáčkami.

Závod na 25 kol byl rozhodnut v předposledním kole, kdy Frederik Rasmussen s monopostem Red Bull zaútočil na lídra šampionátu a piloty Alfy Romeo Jarna Opmeera.

Dánský simracer ve službách rakouské stáje díky podařenému manévru získal své první vítězství v F1 Esports Series od loňského závodu v Austinu.

Druhý dojel Opmeer před Rasmussenovým týmovým kolegou Marcelem Kieferem na třetím místě.

Večer pokračoval v kanadském Montrealu, kde z pole position startoval úřadující šampion F1 Esports Series David Tonizza. Před jeho Ferrari se však už v první zatáčce dostal dostal Jarno Opmeer.

K povinné zastávce v boxech a výměně pneumatik zajel Opmeer z první pozice až velmi pozdě. Na trati se poté na čerstvé směsi rychle propracoval na čelo závodu, kde svedl dramatický souboj s Tonizzou.

Oba jezdci bojovali bok po boku, náhle však došlo ke kontaktu, který Tonizzovo Ferrari vymrštil vysoko do vzduchu. Italský simracer proto skončil bez bodů, Opmeer se mohl naopak radovat z třetího vítězství roku před dvěma vozy Red Bull Rasmussena a Kiefera.

Druhý event F1 Esports Series byl zakončen ve čtvrtek závodem na rakouském okruhu Red Bull Ring, kde se famózním způsobem zadařilo domácím barvám.

Marcel Kiefer zvítězil před stájovým kolegou z Red Bullu Frederikem Rasmussenem. Díky silným výsledkům obou pilotů z posledních tří závodů vede Red Bull týmový šampionát, kde má aktuálně 185 bodů, druhá Alfa Romeo 160 a třetí je s výraznějším odstupem Renaultu, který má bodů 65.

Sezona F1 Esports Series 2020 bude pokračovat třemi závody v Bahrajnu, ve Vietnamu a v Šanghaji 14. a 15. listopadu.

Další článek: Mým cílem je pódium, prohlásil Ocon