Red Bull je rozhodnutím FIA potěšen, ale ne překvapen

Red Bull konečný verdikt FIA ohledně Vettelova předjíždění potěšil, ale ne překvapil. Ferrari připomnělo, že nikdy nechtělo zpochybnit výsledek šampionátu.
Red Bull je rozhodnutím FIA potěšen, ale ne překvapen

V posledních dnech se hovořilo o možném předjíždění Sebastiana Vettela při Velké ceně Brazílie pod žlutými vlajkami. Ferrari se dokonce písemně obrátilo na FIA.

Mezinárodní automobilová federace uvedla pochybnosti na pravou míru. Na začátku rovinky, kde Vettel předjížděl Jeana-Erica Vergneho, skutečně vlála žlutá vlajka, která svítila německému jezdci i na volantu. Na výjezdu z boxů ale stál maršál se zelenou vlajkou, jehož signalizace má za daných okolností přednost, až za ním nyní již trojnásobný mistr světa předjížděl. Ferrari vysvětlení akceptovalo a záležitost uzavřelo.

Stefano Domenicali na tiskové konferenci v Madridu uvedl, že cílem nikdy nebylo zpochybnit výsledek závodu, jen chtěl na záležitost upozornit, aby se vysvětlila. "Ujistit se, že šampionát skončil tím nejlepším způsobem, bylo povinností našeho týmu, bylo to v zájmu šampionátu, v zájmu týmu a v zájmu jezdců. Bylo naší povinností požádat FIA o objasnění, co byla ta věc kolující po internetu, nesnažili jsme se zpochybnit úspěch jezdce, který získal titul," vysvětlil šéf stáje Ferrari.

Tým Red Bull se k verdiktu FIA vyjádřil na svých webových stránkách. "Jsme potěšeni, ale ne překvapeni, že FIA potvrdila, že není nic, k čemu by se měla v souvislosti s Velkou cenou Brazílie 2012 vracet. Jsme extrémně hrdi na Sebastianův neuvěřitelný úspěch, na jeho historicky třetí titul, který z něj udělal nejmladšího trojnásobného mistra světa," stálo v krátkém prohlášení.

Diskuze (318) Další článek: Force India zřejmě oznámí jezdeckou sestavu v polovině prosince