Red Bull je při vývoji nového vozu dva týdny napřed

Vývoj nového vozu Red Bullu jde podle Helmuta Marka dobře. Tým chce příští rok bojovat o titul.
Red Bull je při vývoji nového vozu dva týdny napřed

Slabší začátek, dobrý konec první části sezóny, slabší začátek té druhé a dobré finále. Tak by se dala popsat sezóna Red Bullu, která stáji z Milton Keynes přinesla tři vítězství. Max Verstappen pak skončil na třetím místě v šampionátu.

V roce 2020 chce ale Red Bull bojovat o titul. Vývoj nového vozu, který to má umožnit, jde zatím dobře.

„V sezóně, která právě skončila, jsme pochopili mnoho věcí. Příští rok nebudeme mít výmluvy. Výkon Hondy je na svém maximu, stejně jako Max, takže musíme udělat dobré auto,“ řekl Marko pro Servus TV. „Poprvé jsme o 14 dní před našim běžným programem.“

„Do nového roku vstupujeme lépe, než kdykoliv předtím a máme skvělý koncept.“

„Normálně jsme alespoň ve Španělsku tak daleko, že jsme konkurenceschopní. Letos to trvalo déle.“

Obecné i pikantní statistiky sezóny 2019

Obecné i pikantní statistiky sezóny 2019

Helmut Marko před sezónou odhadoval, že Red Bull získá pět vítězství. Nakonec to byly tři, i když některé věci Marko před sezónou očekávat nemohl – například sílu soupeřů na tradičních tratích Red Bullu. Mercedes byl velmi silný v Monaku a Maďarsku a Ferrari v Singapuru.

„Měli jsme potenciál pro pět, ne-li šest vítězství,“ dodal Marko. 

Verstappen je optimista

„Doufáme, že budeme moci soutěžit o mistrovství světa hned od začátku sezóny,“ řekl Verstappen, který byl taktéž hostem v televizi Servus TV, kterou vlastní Red Bull. 

„Jsem opravdu pozitivní. V Red Bullu se cítím dobře a vše se vyvíjí dobře a to je nakonec to nejdůležitější. Všichni chceme společně vyhrát. V týmu se cítím pohodlně. Chci vyhrát s Red Bullem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Honda prozradila podrobnosti o vývoji v letošní sezóně. Chtěla začít se Spec 2

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?