Red Bull je pořád v problémech, ve čtvrtek skončil po třech kolech

Obhájci titulů zažívají velmi těžký vstup do předsezónních testů, za tři dny v Jerezu zvládli jen 14 kol, na vině jsou technické problémy.
Red Bull je pořád v problémech, ve čtvrtek skončil po třech kolech

První den testů odjel Sebastian Vettel jen tři kola, druhý den osm kol, a když dnes nastoupil Daniel Ricciardo, hned při prvním výjezdu se mu začalo kouřit z auta a celkem zvládl jen tři kola, než to Red Bull zabalil.

Důvodem je technika. Renault vzal na sebe některé problémy, ale situaci komplikuje chlazení RB10, které se zdá být pro některé komponenty nedostačující.

"Včera jsme tvrdě pracovali, abychom udělali změny, které jsme považovali za nutné na překonání zjištěných problémů, a doufali jsme, že dnes budeme mít úspěšnější den," uvedl závodní koordinátor týmu Andy Damerum.

"Bohužel, opatření, která jsme přijali, problém vyřešila jen částečně, a stejně jako včera je rozumnější přestat a více pracovat na hledání řešení. Takhle samozřejmě na tom být nechceme a celý tým je přirozeně frustrovaný těmito problémy."

"Nicméně my dokážeme takové věci celkem dobře překonávat. V takových chvílích tým táhne za jeden provaz a jsem si jistý, že tyto problémy vyřešíme."

Další článek: Marussia MR03