Red Bull je podle Verstappena silnější, než očekával

Výkon Red Bullu v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska vozů formule 1 Maxe Verstappena příjemně překvapil, když se původně obával, že by mohl jeho vůz v kvalifikaci ztrácet.
Red Bull je podle Verstappena silnější, než očekával

Verstappen předpokládal, že dlouhé rovinky na Red Bull Ringu nebudou pohonné jednotce Honda v jeho voze svědčit a on nebude stačit na Ferrari a Mercedes.

Po obtížném pátku, kdy v poslední zatáčce okruhu havaroval, však v sobotní kvalifikaci zajel Verstappen třetí nejrychlejší čas.

„Myslím, že z pohledu celého víkendu byla naše výkonnost mnohem lepší. Než jsme sem přijeli, tak jsem se na kvalifikaci netěšil, protože jsem věděl, že to bude obtížné,“ přiznal Verstappen.

„S vylepšeními, která jsme nasadili na vůz, jsme však získali výkonnost. V průběhu kvalifikace jsem byl s vozem opravdu spokojen a v zatáčkách jsme znovu vypadali opravdu konkurenceschopně. Víme, že rychlostně na rovinkách ztrácíme na Ferrari a i na Mercedes, ale s vědomím, že toto pro nás není dobrý okruh, je to v kvalifikaci stále skvělý výsledek.“

Jeho týmový kolega Pierre Gasly skončil v kvalifikaci na deváté pozici, díky penalizaci Kevina Magnussena si však na roštu o místo polepší.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Leclerc podruhé vyhrál kvalifikaci, Vettel neví, co bylo za problém

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen