Red Bull je opatrně optimistický z vývoje Renaultu

Ve Viry-Chatillon probíhají testy novinek pro pohonnou jednotku Renault. Red Bull je na základě dosavadních výsledků opatrně optimistický.
Red Bull je opatrně optimistický z vývoje Renaultu

Do celé věci je zapojen guru přes motory Mario Illien, který vypracoval prototyp válce a ten je nyní v továrně Renaultu testován.

„Myslím, že jsou to aspekty, které jsou povzbudivé,“ řekl Christian Horner pro Motorsport.com. „Ale jak se pak projeví v plném měřítku?“ Horner to přirovnává k aerodynamice. V tunelu máte díly, data jsou pozitivní, ale na trati to pak může být poněkud jiný šálek kávy.

Šéf Red Bullu také upozorňuje, že u motorů je to hodně dlouhá cesta. „Oni samozřejmě stále pracují na formátu jednoho válce, což znamená, že do V6 zbývá několik měsíců. Ale my doufáme, že něco uvidíme do konce roku.“  

Horner dodává, že by bylo dobré mít nějaké výsledky do konce roku. Ne kvůli letošní sezóně, ale aby se mohli o novinkách ještě něco na trati naučit.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Ferrari a Williams v Goodwoodu

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10