Red Bull je opatrně optimistický z vývoje Renaultu

Ve Viry-Chatillon probíhají testy novinek pro pohonnou jednotku Renault. Red Bull je na základě dosavadních výsledků opatrně optimistický.
Red Bull je opatrně optimistický z vývoje Renaultu

Do celé věci je zapojen guru přes motory Mario Illien, který vypracoval prototyp válce a ten je nyní v továrně Renaultu testován.

„Myslím, že jsou to aspekty, které jsou povzbudivé,“ řekl Christian Horner pro Motorsport.com. „Ale jak se pak projeví v plném měřítku?“ Horner to přirovnává k aerodynamice. V tunelu máte díly, data jsou pozitivní, ale na trati to pak může být poněkud jiný šálek kávy.

Šéf Red Bullu také upozorňuje, že u motorů je to hodně dlouhá cesta. „Oni samozřejmě stále pracují na formátu jednoho válce, což znamená, že do V6 zbývá několik měsíců. Ale my doufáme, že něco uvidíme do konce roku.“  

Horner dodává, že by bylo dobré mít nějaké výsledky do konce roku. Ne kvůli letošní sezóně, ale aby se mohli o novinkách ještě něco na trati naučit.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Video: Ferrari a Williams v Goodwoodu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.