Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo

Australan v domácí velké ceně nestačil ani na sauber Felipeho Nasra a skončil šestý.
Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo

Daniel Ricciardo si po domácí Velké ceně Austrálie postěžoval na svůj vůz Red Bull, který je podle jeho slov příliš nekonzistentní a pomalý.

Zatímco loni Ricciardo dojel druhý za vítězným Nikem Rosbergem, než byl později diskvalifikován kvůli průtoku paliva, tentokrát byl v cíli až šestý, když se mu nepodařilo dostat před Felipeho Nasra v Sauberu.

„Nebylo snadné tady jezdit,“ řekl. „Bojoval jsem, abych se dostal před ten sauber, jenže jsme na něj zkrátka nestačili. To, co mám v rukou, je zkrátka nekonzistentní. V každém kole se chová trochu jinak a je těžké to nějak vychytat.“

Po loňských třech vítězstvích Australan od sezóny 2015 očekával těsnější bitvu s Mercedesem. Byť však byly letošní předsezónní testy slibnější, v Melbourne tým ztrácel mnohem více.

„Zima byla mnohem lepší než loni, ale co se rychlosti týče, nejsme o sekundu pozadu, je to víc, tak dvě, dvě a půl sekundy,“ postěžoval si Ricciardo.

„Víme, kde velkou část z téhle ztráty sehnat, ale určitá část je nečekaná. Rozhodně jsme pozadu, ale je to, jak to je a my z toho musíme vytěžit maximum. Jsem si jistý, že to zvládneme, ale může to chvíli trvat.“

Týmový kolega Daniil Kvjat se své premiéry za hlavní tým Red Bullu v Melbourne nedočkal. Jeho vůz totiž zastavil už při nájezdu na rošt a mladý Rus se tak závodu vůbec nezúčastnil.

Týmový kolega Daniil Kvjat se své premiéry za hlavní tým Red Bullu v Melbourne nedočkal. Jeho vůz totiž zastavil už při nájezdu na rošt a mladý Rus se tak závodu vůbec nezúčastnil.

„Musel jsem zastavit cestou na rošt, jelikož jsme měli problém. Myslím, že to mělo co do činění s převodovkou. Samozřejmě to není hezký pocit sledovat ostatní jezdce na trati, když jste tady.“

Šéf týmu Christian Horner dodal: „Byla to pro nás frustrující velká cena. Bylo zklamáním přijít o Daniila už před startem kvůli převodoce. Daniel udělal vše, co mohl s tím, co měl k dispozici. Bohužel to ukazuje, že máme hodně co dohánět, takže šesté místo je dnes maximem.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Button: O body nám stejně nešlo, máme přednější problémy

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.