Red Bull je náš tovární tým, potvrdil Renault

Renault potvrzuje, že mění svůj přístup k Red Bullu. Ten by se měl stát fakticky továrním týmem Renaultu.
Red Bull je náš tovární tým, potvrdil Renault

Cyril Abiteboul opustil nedávno Caterham a vrátil se zpět do Viry ve Francii, kde Renault vyrábí své pohonné jednotky.

Zatím to vypadá, že se spolupráce mezi Renaultem a Red Bullem výrazně změní. Red Bull by mohl vyrábět elektrickou část pohonné jednotky, zatímco ve Francii by zůstal pod hlavičkou Renaultu vývoj spalovacího motoru.

„Renault se snažil v posledních letech přistupovat ke všem čtyřem zákazníkům stejně,“ říká Abiteboul. „Z pohledu Caterhamu, kde jsem pracoval před rokem, to bylo příjemné, ale pro Red Bull Racing je to kontraproduktivní.“

Abiteboul říká, že mezi Renaultem a Red Bullem probíhají jednání o podobě a formě budoucí spolupráce. „Je pravda, že tam bude mnohem užší integrace mezi Red Bullem a Renaultem. Jsme v procesu co nejefektivnějšího rozdělení úkolů. Otázkou je, kde nám bude moci Red Bull pomoci nejlepším způsobem. Tento plán by měl být stanoven nejpozději do října.“

Diskuze (18) Další článek: Mercedes chce mít v Itálii klidný a vítězný víkend
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00