Red Bull je na úrovni Toro Rosso a může za to prý Renault

Na GP Austrálie se můžeme podívat z různých úhlů pohledu, ale vždy vám vyje to, že Toro Rosso a Red Bull jsou na podobné úrovni. Dokonce je na tom možná Toro Rosso i lépe. Viník? Podle Red Bullu Renault a jeho pohonná jednotka.
Red Bull je na úrovni Toro Rosso a může za to prý Renault

Christian Horner říká, že Toro Rosso i Red Bull mají stejné problémy s pohonnou jednotkou Renaultu, ale vůz Red Bullu je snáší podstatně hůře. Týká se to zejména nájezdu a ve výjezdu ze zatáček, degradace a kontroly prokluzu pneumatik.

„Nejste schopni dobře řídit vůz, takže se snažíte vybalancovat brzy a kompenzovat to, díky čemuž jste daleko od optimálního stavu. Následně začnete ztrácet teplotu brzd, pneumatiky nefungují tak, jak by měly. Je to spirálový efekt,“ říká Horner. 

Toro Rosso si ale po víkendu v Austrálii také stěžovalo na problémy. Carlos Sainz přiznal, že hlavní slabinou v kvalifikačním klání proti Lotusu byl motor.

„Nechci kritizovat a říkat toho hodně po prvním závodě, protože je před námi spousta závodů a můžeme se zlepšit a jít kupředu,“ řekl Španěl. „Ale v tuto chvíli bych řekl, že naším největším deficitem v porovnání s Lotusem je rychlost. Jsme mnohem lepší v zatáčkách, ale mnohem horší na rovinkách.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Sauber nasadí v prvním tréninku Marciella

Témata článku: , ,