Red Bull je na úrovni Toro Rosso a může za to prý Renault

Na GP Austrálie se můžeme podívat z různých úhlů pohledu, ale vždy vám vyje to, že Toro Rosso a Red Bull jsou na podobné úrovni. Dokonce je na tom možná Toro Rosso i lépe. Viník? Podle Red Bullu Renault a jeho pohonná jednotka.
Red Bull je na úrovni Toro Rosso a může za to prý Renault

Christian Horner říká, že Toro Rosso i Red Bull mají stejné problémy s pohonnou jednotkou Renaultu, ale vůz Red Bullu je snáší podstatně hůře. Týká se to zejména nájezdu a ve výjezdu ze zatáček, degradace a kontroly prokluzu pneumatik.

„Nejste schopni dobře řídit vůz, takže se snažíte vybalancovat brzy a kompenzovat to, díky čemuž jste daleko od optimálního stavu. Následně začnete ztrácet teplotu brzd, pneumatiky nefungují tak, jak by měly. Je to spirálový efekt,“ říká Horner. 

Toro Rosso si ale po víkendu v Austrálii také stěžovalo na problémy. Carlos Sainz přiznal, že hlavní slabinou v kvalifikačním klání proti Lotusu byl motor.

„Nechci kritizovat a říkat toho hodně po prvním závodě, protože je před námi spousta závodů a můžeme se zlepšit a jít kupředu,“ řekl Španěl. „Ale v tuto chvíli bych řekl, že naším největším deficitem v porovnání s Lotusem je rychlost. Jsme mnohem lepší v zatáčkách, ale mnohem horší na rovinkách.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Sauber nasadí v prvním tréninku Marciella

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen