Red Bull je Mercedesu blíž, než se zdá, říká Verstappen

Ačkoliv to při pohledu na výsledky tak nevypadá, Red Bull podle jeho pilota Maxe Verstappena v letošní sezóně formule 1 šlape na paty Mercedesu.
Red Bull je Mercedesu blíž, než se zdá, říká Verstappen

V kvalifikaci na Velkou cenu Monaka obsadil Verstappen třetí pozici za dvojicí pilotů Mercedesu.

Na nejrychlejšího Lewise Hamiltona přesto Verstappen ztratil téměř půl sekundy.

Ve skutečnosti však podle něj Red Bull na Mercedes takovou ztrátu nemá.

„Nemyslím si, že je to půl sekundy. Byli trochu rychlejší. Když se celkově podíváte na tento víkend, myslím, že ztrácíme tak dvě až tři desetiny,“ přiznal Verstappen.

„Víme, že musíme pracovat, abychom je dohnali, myslím ale, že jako tým velmi tvrdě tlačíme, aby se nám to co nejdříve podařilo. Moje kolo v Q2 bylo dobré. Bylo to velmi dobré kolo, zároveň ale také fungovaly pneumatiky. Pneumatiky tady (na okruhu v Monaku) udělají velký rozdíl,“ popisuje Nizozemec.

„V prvním kole v Q3 jsem ale na studených pneumatikách ztratil v první zatáčce. Zadní pneumatiky ještě tolik nedržely, takže jsem tam ztratil trochu času. Odtud bylo moje kolo ve srovnání s Q2 stabilní, takže to nebylo špatné. Bylo to slušné kolo,“ řekl s tím, že druhý pokus už tolik povedený nebyl i proto, že neměl dostatečně zahřáté pneumatiky.

„Zahřívací kolo před mým druhým pokusem bylo až příliš pomalé. Dostal jsem se v něm do provozu. Když jsem začal to kolo, pneumatiky byly studené, neměly žádnou přilnavost a já byl o dvě desetiny pomalejší, takže jsem se rozhodl to vypustit. Třetí pozice je ale stále velmi dobrá. Deset minut před začátkem kvalifikace auto nemělo ani podlahu, takže mechanici odvedli skvělou práci.“

Gasly byl penalizován

Ačkoliv se druhý pilot Red Bullu Pierre Gasly kvalifikoval na pátou pozici, po kvalifikaci dostal penalizaci odsunu o tři pozice za zdržování Romaina Grosjeana. Francouz tak bude na roštu stát na osmém místě.

„Byla to dobrá kvalifikace a páté místo je velmi dobré. Chtěl bych přeskočit Seba (Vettela), který byl na čtvrté pozici jen o desetinu rychlejší, ale nebyl jsem úplně spokojen se svým kolem a měl jsem problém poskládat všechny sektory dohromady,“ řekl Gasly.

„Můžete vidět, že se věci zlepšují, ale stále je potřeba zlepšit výkonnost. Je to stále o tom pokračovat v práci s inženýry, abychom našli vyvážení, které mi pomůže dostat ze mě maximum. Pro zítra je tu jistá šance na déšť, což by mi nevadilo, obzvlášť na této trati, protože by to pak bylo velmi zajímavé. Myslím, že v dlouhých jízdách jsme na tom dobře, ale hlavní šanci budeme mít na startu, kde snad získáme nějaké pozice,“ doufá Francouz.

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Ferrari podle Vettela musí akceptovat to, kde se nyní nachází