Red Bull je k systému Lotusu pro udržování světlé výšky zdrženlivý

Šéf mistrů světa Christian Horner zatím nevidí v technické inovaci Lotusu klíčový prvek letošní sezóny. Platí to alespoň navenek.
Red Bull je k systému Lotusu pro udržování světlé výšky zdrženlivý

Lotus v posledních dvou letech vyvíjel systém, který kompenzuje náklony vozu při brzdění, a letos ho pravděpodobně nasadí do závodů. Na obdobném zařízení pracují také stáje Mercedes a Ferrari, ale postoj Red Bullu zůstává vlažný, alespoň na veřejnosti.

"Je to jako se vším, jde o to, jak to funguje a jak je to integrované do vozu," komentoval systém Lotusu Christian Horner pro Autosport. "Věci musejí fungovat jako celek, a ne jako jednotlivé díly. Vypadá to jako zajímavý nápad, ale nejsem ten správný člověk, abych to komentoval."

Red Bull mezitím pokračuje v práci na svém letošním voze RB8, který představí 6. února na internetu a o den později ho nasadí do testů v Jerezu.

"Jsou to rušné časy, všichni v továrně pracují naplno, ale zatím se zdá, že jsme podle svých plánů v rozumné formě," uvedl šéf stáje z Milton Keynes. "Výzvou letos je absolvovat všechny nárazové testy před prvním jízdami, ale je to stejné pro všechny týmy. Jsme ve slušné formě a jsme soustředěni sami na sebe. Uvidíme, až vozy vyjedou k prvním testům."

Další článek: Senna věří, že navzdory nezkušenosti dokáže Williamsu pomáhat s vývojem

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10