Red Bull je dobře připraven na první závod, hlásí Vettel a Webber

Navzdory potížím ze závěru předsezónních testů Red Bull nepochybuje, že má auto ve formě potřebné pro start do první Grand Prix v Austrálii.
Red Bull je dobře připraven na první závod, hlásí Vettel a Webber

Red Bull nasadil na poslední dva dny testů v Barceloně velký balík úprav, který ale nefungoval spolehlivě. "Bývali bychom rádi jezdili poslední den víc, ale spolehlivost nemáme špatnou. Asi to vypadá hůř, než to ve skutečnosti je," komentoval v Melbourne Vettel.

Christian Horner po testech oznámil, že úpravy vozu fungovaly dobře, tudíž je tým v Melbourne nasadí. Jeho slova nyní potvrdil Mark Webber. "Kluci odvedli dobrou práci a těšíme se, až uvidíme, jak dobré ty úpravy jsou," řekl. "Na voze budeme mít to, co jsme na něm měli v Barceloně. Fungovalo nám to, takže si to na voze necháme."

Oba jezdci se proto domnívají, že jsou jejich vozy dobře připravené. "Ano, jsme v dobré formě," přikývl Australan. "Věříme, že jdeme správným směrem, ale jde jen o pár desetin sekundy, takže potřebujeme víc. Uvidíme, až se o víkendu začne bojovat bez rukavic. Pak stejně ještě budeme muset čekat na Malajsii, protože Melbourne je dost specifické místo."

Vettel dodal: "Tady by už mělo být vše v pořádku (ve srovnání se závěrem testů). Uvidíme, jak nám to půjde. Ale stejně jako každý rok jsou auta stavěna na hranicích možností, abyste dosáhli dalšího zlepšení, hlavně když se pravidla moc nemění. Snažíte se hranice posouvat dál a dál, to je formule 1. Auta jsou stavěná na hranicích možností a občas se porouchají."

Oba piloti Red Bullu se také shodují v tom, že startovní pole vypadá velmi vyrovnaně. Nejen proto je těžké odhadovat rozložení sil.

Další článek: Kvůli vlastnostem letošních pneumatik může být nutné nejet v kvalifikaci na maximum

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.