Red Bull je dobře připraven na první závod, hlásí Vettel a Webber

Navzdory potížím ze závěru předsezónních testů Red Bull nepochybuje, že má auto ve formě potřebné pro start do první Grand Prix v Austrálii.
Red Bull je dobře připraven na první závod, hlásí Vettel a Webber

Red Bull nasadil na poslední dva dny testů v Barceloně velký balík úprav, který ale nefungoval spolehlivě. "Bývali bychom rádi jezdili poslední den víc, ale spolehlivost nemáme špatnou. Asi to vypadá hůř, než to ve skutečnosti je," komentoval v Melbourne Vettel.

Christian Horner po testech oznámil, že úpravy vozu fungovaly dobře, tudíž je tým v Melbourne nasadí. Jeho slova nyní potvrdil Mark Webber. "Kluci odvedli dobrou práci a těšíme se, až uvidíme, jak dobré ty úpravy jsou," řekl. "Na voze budeme mít to, co jsme na něm měli v Barceloně. Fungovalo nám to, takže si to na voze necháme."

Oba jezdci se proto domnívají, že jsou jejich vozy dobře připravené. "Ano, jsme v dobré formě," přikývl Australan. "Věříme, že jdeme správným směrem, ale jde jen o pár desetin sekundy, takže potřebujeme víc. Uvidíme, až se o víkendu začne bojovat bez rukavic. Pak stejně ještě budeme muset čekat na Malajsii, protože Melbourne je dost specifické místo."

Vettel dodal: "Tady by už mělo být vše v pořádku (ve srovnání se závěrem testů). Uvidíme, jak nám to půjde. Ale stejně jako každý rok jsou auta stavěna na hranicích možností, abyste dosáhli dalšího zlepšení, hlavně když se pravidla moc nemění. Snažíte se hranice posouvat dál a dál, to je formule 1. Auta jsou stavěná na hranicích možností a občas se porouchají."

Oba piloti Red Bullu se také shodují v tom, že startovní pole vypadá velmi vyrovnaně. Nejen proto je těžké odhadovat rozložení sil.

Další článek: Kvůli vlastnostem letošních pneumatik může být nutné nejet v kvalifikaci na maximum

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10