Red Bull je auto z jiné kategorie, konstatuje Alonso

Fernando Alonso připustil, že s Red Bullem už není možné soupeřit, protože je rakouský monopost svými výkony o třídu výš než ostatní.
Red Bull je auto z jiné kategorie, konstatuje Alonso

Zatímco si Sebastian Vettel jel na čele korejské Grand Prix v klidu pro další vítězství, jeho týmový kolega Mark Webber se po penalizaci probíjel startovním polem a soupeřům ukazoval, co je s RB9 možné.

Na vlastní oči to viděl Alonso a nadšený nebyl. "Už to není překvapující, víceméně to víte, takže vás to v neděli už ani nefrustruje nebo nepřekvapí," řekl k rychlosti Red Bullu.

"Víte to ve čtvrtek před příjezdem na Grand Prix. Abyste předjeli na místě, kde mě předjel Webber v šesté zatáčce, potřebujete auto z jiné kategorie, protože je nemožné projet čtvrtou a pátou zatáčku za jiným autem a dostat se vedle něj, to je super výkon. A oni si to zaslouží, jsou teď nejlepší, vyhrávají všechno a my se musíme zlepšit."

Alonso byl zklamaný o to víc, že se Ferrari nepodařil žádný významný posun v závodě, i když závodní rychlost mívá maranellský monopost obvykle lepší.

"V neděli normálně míváme dobrou rychlost, ale tady jsme neměli očekávanou rychlost ani v neděli," hodnotil. "V pátek jsme to trochu viděli, dlouhé jízdy nebyly tak dobré jako na jiných Grand Prix a věděli jsme, že závod možná bude těžký, ten pocit se bohužel potvrdil."

"Na startu jsme nebyli moc dobří, ve třetí zatáčce jsme ztratili pozici vůči Nicovi a pak jsme celý závod byli za Hülkenbergem, což pneumatikám samozřejmě nepomůže. Neměli jsme rychlost, ale snad se v Suzuce vrátíme a budeme znovu bojovat o pódium."

Další článek: Alonso a já máme na víc, říká Hamilton

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10