Red Bull je auto z jiné kategorie, konstatuje Alonso

Fernando Alonso připustil, že s Red Bullem už není možné soupeřit, protože je rakouský monopost svými výkony o třídu výš než ostatní.
Red Bull je auto z jiné kategorie, konstatuje Alonso

Zatímco si Sebastian Vettel jel na čele korejské Grand Prix v klidu pro další vítězství, jeho týmový kolega Mark Webber se po penalizaci probíjel startovním polem a soupeřům ukazoval, co je s RB9 možné.

Na vlastní oči to viděl Alonso a nadšený nebyl. "Už to není překvapující, víceméně to víte, takže vás to v neděli už ani nefrustruje nebo nepřekvapí," řekl k rychlosti Red Bullu.

"Víte to ve čtvrtek před příjezdem na Grand Prix. Abyste předjeli na místě, kde mě předjel Webber v šesté zatáčce, potřebujete auto z jiné kategorie, protože je nemožné projet čtvrtou a pátou zatáčku za jiným autem a dostat se vedle něj, to je super výkon. A oni si to zaslouží, jsou teď nejlepší, vyhrávají všechno a my se musíme zlepšit."

Alonso byl zklamaný o to víc, že se Ferrari nepodařil žádný významný posun v závodě, i když závodní rychlost mívá maranellský monopost obvykle lepší.

"V neděli normálně míváme dobrou rychlost, ale tady jsme neměli očekávanou rychlost ani v neděli," hodnotil. "V pátek jsme to trochu viděli, dlouhé jízdy nebyly tak dobré jako na jiných Grand Prix a věděli jsme, že závod možná bude těžký, ten pocit se bohužel potvrdil."

"Na startu jsme nebyli moc dobří, ve třetí zatáčce jsme ztratili pozici vůči Nicovi a pak jsme celý závod byli za Hülkenbergem, což pneumatikám samozřejmě nepomůže. Neměli jsme rychlost, ale snad se v Suzuce vrátíme a budeme znovu bojovat o pódium."

Další článek: Alonso a já máme na víc, říká Hamilton

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.