Red Bull i přes dílčí problémy potvrzuje zlepšení

Verstappen vyhrál ranní trénink. Odpoledne mu v zajetí lepšího času zamezila chyba soupeře. Albon své velmi slibné časy trochu zakalil nehodou.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Red Bull i přes dílčí problémy potvrzuje zlepšení | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Max Verstappen (1./14.)

První trénink Verstappenovi sedl náramně. Jeho jméno svítilo na prvním místě s pohodlným, téměř půlsekundovým náskokem na Hamiltona. Nové součástky Red Bullu zřejmě prospěly.

„V mém nejrychlejším odpoledním kole jsem byl zablokován a pak jsem se soustředil na závodní simulace. Z tohoto důvodu nemám ve druhém tréninku na kontě žádný zajímavý čas. Nakonec na tom ale zase tak nezáleží, máme za sebou příznivý pátek.

Neustáváme ve vývoji a nasazování nových součástek. Zdá se, že nám pomáhají. Jsem rád, že jdeme správným směrem.

Samozřejmě je tu i prostor pro zlepšení, navíc v pátek nevíme přesně, co dělají ostatní. Budeme pokračovat v práci, ale celkově můžu říct, že jsme se posunuli dopředu. Slušně to vypadalo i v závodním režimu. Ale kdo ví, co nám přichystá počasí, které by mohlo pořádně zamíchat kartami.

Takže obecně to byl povedený pátek, ale uvidíme, co přinese zítřek,“ ví Verstappen.

Alexander Albon (4./2.)

Nebýt spektakulárního nárazu ve druhém tréninku, mohl být Albon se svým pátečním výkonem opravdu spokojen.

„Jsem v pořádku, nebylo to tak dramatické. Ustřelila mi záď vozu a nepovedlo se mi smyk korigovat. Musíme se podívat na data a zjistit, co se vlastně přihodilo. Jinak jsem ale přesvědčen, že jsme se zlepšili. Čekali jsme to horší, ale auto se chová dobře. Zlepšení bylo znát hned od prvního kola.

Jsem si jistý, že Mercedes má ještě nějaká schovaná esa v rukávu. Zítra si na ně budeme dávat pozor. Jinak ale vypadáme dobře, myslím, že jsme autu porozuměli. Zítra se hodně změní vítr i teploty, bude to tak trochu reset. Ale zatím vypadáme dobře,“ řekl Albon.

Další článek: Mercedesu nesedlo počasí, zítra by měl být silnější

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00