Red Bull: Ferrari je až čtvrtý nejlepší tým

Po prvních dvou závodech letošní sezóny vyhodnotil poradce Red Bullu Helmut Marko rozložení sil ve startovním poli a vystavil nelichotivé vysvědčení pro Ferrari.
Red Bull: Ferrari je až čtvrtý nejlepší tým

Na čele startovního pole týmů je podle Marka samozřejmě Red Bull. "Ale ne moc daleko. Vpředu, ale ne daleko," řekl pro oficiální stránky formule 1. "A pokud budou mít naši soupeři ve svých krocích štěstí, velmi rychle se to může změnit."

Druhý nejlepší tým je McLaren. Ten měl v obou Grand Prix Lewise Hamiltona v první startovní řadě, ale v Sepangu svoji šanci mistr světa z roku 2008 promarnil. "No, na začátku Nick Heidfeld Lewise překonal a vzal mu druhé místo, takže jim asi nevyšel plán chopit se vedení před první zatáčkou," odhadl Marko. "Navíc víme, že Hamilton použil v kvalifikaci jednu sadu měkkých pneumatik navíc. Měl (v závodě) o jednu méně než Sebastian. Měl jen jednu sadu a my dvě, takže výhoda byla na naší straně."

Třetí v šampionátu konstruktérů je Ferrari. Ale podle Marka je jeden tým ještě silnější. "Když to budete hodnotit čistě podle rychlosti a výkonnosti vozu, tak ano, řekl bych, že třetí silou je Renault, pak následuje Ferrari."

Další závod se jede v Číně. Na okruhu v Šanghaji se Red Bullu obvykle daří, takže Marko věří v další vítězství. A kdy tedy přijdou první nejtěžší zkoušky pro RB7? "Určitě v Monaku, je to pomalý městský okruh. A pak taky v Turecku, je to velmi rychlá trať. Fascinující je, že se rozložení sil mění každým okruhem," dodal.

Další článek: Žmolky gumy z pneumatik byly nebezpečné, stěžuje si di Resta

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00