Red Bull doplatil na vyšší teploty, shodují se Vettel s Webberem

Oba piloti rakouské stáje byli horkými favority na zisk pole position, nakonec se ale museli sklonit před Lewisem Hamiltonem z Mercedesu.
Red Bull doplatil na vyšší teploty, shodují se Vettel s Webberem

Na základě výsledků z ranního tréninku to vypadalo, že Sebastian Vettel si v kvalifikaci na Velkou cenu Německa pojede vlastní ligu a s přehledem si připíše letošní čtvrtou pole position. Odpolední souboj s časem se však odehrál za lehce odlišných povětrnostních podmínek, což mělo za následek, že se celé startovní pole poněkud vyrovnalo a Red Bull přišel o svoji dominanci. Alespoň tak to vidí úřadující šampión Sebastian Vettel, kterého v závěru poslední desetiminutovky překonal Lewis Hamilton, čímž pilota rakouské stáje odsoudil ke startu z druhé příčky.    

“Dnes ráno jsem byl ve třetím volném tréninku s vozem velmi spokojen, moc jsme toho nezměnili, ale odpoledne jsem pak měl problém s tím, abych to všechno poskládal dohromady, zejména v první části okruhu,“ podotýká Němec.

“Bylo celkem větrno, měli jsme tu zadní vítr a trať byla o trochu teplejší. Vůz špatný nebyl, v prvním sektoru to také špatné nebylo, ale čas se nedostavil. V dalších dvou sektorech jsem se snažil odvést maximum, ale na to, abych dostal Lewise, to nestačilo.“

Navzdory ztrátě pole position na domácí půdě těší Sebastiana Vettela skutečnost, že jeho stáj zaznamenala ve srovnání s minulým víkendem pokrok, co se čisté kvalifikační rychlosti týče. “Byli jsme daleko blíže než na Silverstonu. Učinili jsme nějaký pokrok a na zítřek si věříme,“ uzavírá německý šampión.

Hned o jednu pozici za ním odstartuje do zítřejšího závodu jeho týmový kolega Mark Webber. Také Australan je toho názoru, že vyšší teploty rakouskému týmu spíše uškodily: “V prvním sektoru jsme možná trochu ztratili. Bylo složité najít rytmus, který jsme měli ve třetím volném tréninku, teplota tratě se změnila a to nás (všechny) trochu přiblížilo,“ nechal se slyšet Webber.

V závodě to podle něj bude mezi jezdci Red Bullu a Mercedesu velmi vyrovnané. “Co se týče dlouhých jízd, máme dobrou formu a jsme v dobré pozici na to, abychom zítra vystavili (Mercedes) pod tlak,“ dodal.

Diskuze (18) Další článek: Tak dobrý výkon prý Button už dlouho nepodal
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10