Red Bull doplatil na vyšší teploty, shodují se Vettel s Webberem

Oba piloti rakouské stáje byli horkými favority na zisk pole position, nakonec se ale museli sklonit před Lewisem Hamiltonem z Mercedesu.
Red Bull doplatil na vyšší teploty, shodují se Vettel s Webberem

Na základě výsledků z ranního tréninku to vypadalo, že Sebastian Vettel si v kvalifikaci na Velkou cenu Německa pojede vlastní ligu a s přehledem si připíše letošní čtvrtou pole position. Odpolední souboj s časem se však odehrál za lehce odlišných povětrnostních podmínek, což mělo za následek, že se celé startovní pole poněkud vyrovnalo a Red Bull přišel o svoji dominanci. Alespoň tak to vidí úřadující šampión Sebastian Vettel, kterého v závěru poslední desetiminutovky překonal Lewis Hamilton, čímž pilota rakouské stáje odsoudil ke startu z druhé příčky.    

“Dnes ráno jsem byl ve třetím volném tréninku s vozem velmi spokojen, moc jsme toho nezměnili, ale odpoledne jsem pak měl problém s tím, abych to všechno poskládal dohromady, zejména v první části okruhu,“ podotýká Němec.

“Bylo celkem větrno, měli jsme tu zadní vítr a trať byla o trochu teplejší. Vůz špatný nebyl, v prvním sektoru to také špatné nebylo, ale čas se nedostavil. V dalších dvou sektorech jsem se snažil odvést maximum, ale na to, abych dostal Lewise, to nestačilo.“

Navzdory ztrátě pole position na domácí půdě těší Sebastiana Vettela skutečnost, že jeho stáj zaznamenala ve srovnání s minulým víkendem pokrok, co se čisté kvalifikační rychlosti týče. “Byli jsme daleko blíže než na Silverstonu. Učinili jsme nějaký pokrok a na zítřek si věříme,“ uzavírá německý šampión.

Hned o jednu pozici za ním odstartuje do zítřejšího závodu jeho týmový kolega Mark Webber. Také Australan je toho názoru, že vyšší teploty rakouskému týmu spíše uškodily: “V prvním sektoru jsme možná trochu ztratili. Bylo složité najít rytmus, který jsme měli ve třetím volném tréninku, teplota tratě se změnila a to nás (všechny) trochu přiblížilo,“ nechal se slyšet Webber.

V závodě to podle něj bude mezi jezdci Red Bullu a Mercedesu velmi vyrovnané. “Co se týče dlouhých jízd, máme dobrou formu a jsme v dobré pozici na to, abychom zítra vystavili (Mercedes) pod tlak,“ dodal.

Další článek: Tak dobrý výkon prý Button už dlouho nepodal

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10