Red Bull doplácí na to, že nemá stejné palivo jako Renault a McLaren

Šéf programu Renaultu ve formuli 1 Cyril Abiteboul se domnívá, že Red Bull nemůže naplno využívat potenciálu pohonných jednotek Renault, protože používá jiné palivo než tovární tým francouzské značky a tým McLaren.
Red Bull doplácí na to, že nemá stejné palivo jako Renault a McLaren

Zatímco Renault a McLaren využívají paliva a maziva od společnosti BP/Castrol, Red Bull má smlouvu s Exxon/Mobil.

Renault proto při vývoji vede speciální jednání s Red Bullem, protože ten využívá jiných paliv. Z posledních vylepšení, která BP/Castrol nasadil ve Velké ceně Španělska, tak profitoval jen Renault s McLarenem. Abiteboul pro Motorsport.com řekl, že Red Bullu po představení nové specifikace motoru v Kanadě chyběl výkon.

„Tajně jsem doufal, že Red Bull bude mít rychlost na vítězství. Byli tomu velmi, velmi blízko, ale něco jim chybělo. My budeme mít další zlepšení a oni by mohli více vytěžit z paliva,“ řekl Abiteboul.

„To je něco, co je zřejmé. My můžeme zaručit rovnou výkonnost v tom, co máme pod kontrolou, což je hardware a software. Kromě toho nic jiného, jako třeba palivo, jelikož oni se ze strategických a obchodních důvodů rozhodli pro svého partnera, což oceňujeme a podporujeme je homologací jejich produktů.

Renault přetáhl z Mercedesu důležitého inženýra

Renault přetáhl z Mercedesu důležitého inženýra

Jsem si jistý, že Exxon má schopnost a možnost nás dohnat, ale jsou trochu vzadu. Technické využití je trochu jiné. Proto jsou tu drobné rozdíly a já to přijímám.“

Nový motor Renaultu v Kanadě podle Abiteboula dosáhl přesně toho, v co vedení automobilky doufalo, a prezentovalo se také dobrou spolehlivostí.

„Na chvíli se mi zastavil dech, když jsem slyšel Alonsa stěžovat si na ERS. Nakonec jsem ale pochopil, že to byl jiný problém (za který Renault nemohl). Takže to bylo dobré, zajímavé uvedení 'B-specifikace'. Z maximálních rychlostí vidíme, že jsme byli velmi konkurenceschopní, vidíme také krok vpřed od Hondy. Přesně víme, co (motory Renault) poskytují, a poskytují přesně to, co jsme slibovali před několika týdny či měsíci.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Okruh ve Spa bude hostit GP Belgie i v dalších třech letech