Red Bull dneska nebyl k poražení, míní Hamilton

Souboj týmových kolegů u Mercedesu v kvalifikaci na GP Japonska 2013 vyhrál Lewis Hamilton, který do nedělního závodu odstartuje ze třetí pozice. Čas Nica Rosberga stačil jen na šesté místo.
Red Bull dneska nebyl k poražení, míní Hamilton

Větrnou kvalifikaci na Velkou cenu Japonska 2013 sice ovládl Red Bull, nicméně ani Mercedes nemusí být zklamaný. Lewis Hamilton se postaví společně s Romainem Grosjeanem do druhé řady hned za duo z Red Bullu a Nico Rosberg doplní svým šestým místem ve třetí řadě Felipeho Massu.

"Mám ze třetího místa na startovním roštu opravdu radost, tým tento víkend odvedl skvělou práci, takže všem děkuji za jejich tvrdou práci," říká potěšeně Lewis Hamilton. "Zdá se mi, že tady teď máme lepší balík, než jsme poslední dobou mívali. Auto se řídilo úplně parádně. Od včerejších tréninků se směr větru trošku změnil, což také lehce pozměnilo některé charakteristiky okruhu. Zdálo se, že máme najednou víc přilnavosti."

Podle mistra světa z roku 2008 už on ani tým nemohli udělat víc, aby red bully porazili. "Třetí místo je v kvalifikaci silným výsledkem, red bully dneska nebyly vůbec k poražení. Zítra bude klíčová práce s pneumatikami, takže doufejme, že dokážeme z čisté strany roštu dobře odstartovat. Pak už se jen uvidí, co ze třetího místa dokážeme s kluky vpředu udělat," uzavřel své tiskové prohlášení pozitivními slovy Brit.

Nico Rosberg je naproti tomu z výsledků kvalifikace zklamaný. "Bylo to dobré kolo a je k naštvání, když vystoupíte z auta a zjistíte, že mezera mezi vámi a vozy vpředu je tak malá," vysvětluje pilot své rozčarování. "Nastavení jsem víc zaměřil na zítřejší odpoledne, takže si celkem věřím v závodě, který bude hodně náročný na pneumatiky. Šesté místo není úplně špatnou pozicí pro start a já se budu snažit postupně nahnat nějaká místa. Kvalifikace vždycky vyžaduje jisté kompromisy, co se týče nastavení, ale už v Koreji jsme viděli, že mi všechno docela dobře vycházelo, dokud nedošlo k poškození křídla. Doufám, že se nám podařilo najít stejné vyvážení mezi kvalifikačním a závodním tempem i tento víkend," dodal Rosberg. 

Další článek: V kvalifikaci v Suzuce zvítězil Webber

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00