Red Bull dnes měl velkou rychlost, musel jsem jet stále naplno, říká vítězný Hamilton

Lewis Hamilton získal stylem start-cíl jedenácté vítězství v letošní sezóně formule 1, když ve stínu havárie Romaina Grosjeana ovládl Velkou cenu Bahrajnu.
Foto: Getty Images
Red Bull dnes měl velkou rychlost, musel jsem jet stále naplno, říká vítězný Hamilton | Foto: Getty Images

Jak po samotném startu, tak po restartu závodu ve třetím kole zůstal Hamilton na prvním místě, o které přišel jen krátce během prvních zastávek v boxech.

Podle letošního mistra světa bylo náročné soustředit se na závodění po dlouhém přerušení, které si vyžádala oprava zničené bariéry. A i když závodu dominoval, má Hamilton pocit, že to byla velmi náročná velká cena.

„Fyzicky to bylo opravdu velmi vyčerpávající s přestávkou, kterou jsme měli na začátku. Dostanete se do těch myšlenek, pak vyrazíte, máte dobrý start a pak ta hodina čekání, kterou jsme měli. Je velmi jednoduché vypadnout z toho,“ řekl Hamilton.

„Bylo to náročné. Red Bull měl dnes velkou rychlost, takže jsem jel celou dobu naplno a snažil jsem se udržet je za sebou. Tato trať vždy byla fyzicky velmi náročná, je to spousta rychlých zatáček.

„Dokázal jsem na něj (Maxe Verstappena) odpovědět, když bylo potřeba. Hodně to tady ale klouzalo a nebyl jsem si jistý, jak to na konci vyjde. Jsem ale velmi vděčný týmu, protože se strategií odvedl skvělou práci.“

Bottasovi se nepovedl start

Ačkoliv do závodu startoval z druhé pozice, získal v závodě jen čtyři body za osmé místo. Druhému pilotovi Mercedesu Valtterimu Bottasovi se nepovedl start, na kterém se propadl až na šesté místo.

Další článek: Nikdy jsem takový požár neviděl, říká po Grosjeanově nehodě řidič medical caru

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.