Red Bull dnes měl velkou rychlost, musel jsem jet stále naplno, říká vítězný Hamilton

Lewis Hamilton získal stylem start-cíl jedenácté vítězství v letošní sezóně formule 1, když ve stínu havárie Romaina Grosjeana ovládl Velkou cenu Bahrajnu.
Foto: Getty Images
Red Bull dnes měl velkou rychlost, musel jsem jet stále naplno, říká vítězný Hamilton | Foto: Getty Images

Jak po samotném startu, tak po restartu závodu ve třetím kole zůstal Hamilton na prvním místě, o které přišel jen krátce během prvních zastávek v boxech.

Podle letošního mistra světa bylo náročné soustředit se na závodění po dlouhém přerušení, které si vyžádala oprava zničené bariéry. A i když závodu dominoval, má Hamilton pocit, že to byla velmi náročná velká cena.

„Fyzicky to bylo opravdu velmi vyčerpávající s přestávkou, kterou jsme měli na začátku. Dostanete se do těch myšlenek, pak vyrazíte, máte dobrý start a pak ta hodina čekání, kterou jsme měli. Je velmi jednoduché vypadnout z toho,“ řekl Hamilton.

„Bylo to náročné. Red Bull měl dnes velkou rychlost, takže jsem jel celou dobu naplno a snažil jsem se udržet je za sebou. Tato trať vždy byla fyzicky velmi náročná, je to spousta rychlých zatáček.

„Dokázal jsem na něj (Maxe Verstappena) odpovědět, když bylo potřeba. Hodně to tady ale klouzalo a nebyl jsem si jistý, jak to na konci vyjde. Jsem ale velmi vděčný týmu, protože se strategií odvedl skvělou práci.“

Bottasovi se nepovedl start

Ačkoliv do závodu startoval z druhé pozice, získal v závodě jen čtyři body za osmé místo. Druhému pilotovi Mercedesu Valtterimu Bottasovi se nepovedl start, na kterém se propadl až na šesté místo.

Další článek: Nikdy jsem takový požár neviděl, říká po Grosjeanově nehodě řidič medical caru

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00