Red Bull dnes měl velkou rychlost, musel jsem jet stále naplno, říká vítězný Hamilton

Lewis Hamilton získal stylem start-cíl jedenácté vítězství v letošní sezóně formule 1, když ve stínu havárie Romaina Grosjeana ovládl Velkou cenu Bahrajnu.
Foto: Getty Images
Red Bull dnes měl velkou rychlost, musel jsem jet stále naplno, říká vítězný Hamilton | Foto: Getty Images

Jak po samotném startu, tak po restartu závodu ve třetím kole zůstal Hamilton na prvním místě, o které přišel jen krátce během prvních zastávek v boxech.

Podle letošního mistra světa bylo náročné soustředit se na závodění po dlouhém přerušení, které si vyžádala oprava zničené bariéry. A i když závodu dominoval, má Hamilton pocit, že to byla velmi náročná velká cena.

„Fyzicky to bylo opravdu velmi vyčerpávající s přestávkou, kterou jsme měli na začátku. Dostanete se do těch myšlenek, pak vyrazíte, máte dobrý start a pak ta hodina čekání, kterou jsme měli. Je velmi jednoduché vypadnout z toho,“ řekl Hamilton.

„Bylo to náročné. Red Bull měl dnes velkou rychlost, takže jsem jel celou dobu naplno a snažil jsem se udržet je za sebou. Tato trať vždy byla fyzicky velmi náročná, je to spousta rychlých zatáček.

„Dokázal jsem na něj (Maxe Verstappena) odpovědět, když bylo potřeba. Hodně to tady ale klouzalo a nebyl jsem si jistý, jak to na konci vyjde. Jsem ale velmi vděčný týmu, protože se strategií odvedl skvělou práci.“

Bottasovi se nepovedl start

Ačkoliv do závodu startoval z druhé pozice, získal v závodě jen čtyři body za osmé místo. Druhému pilotovi Mercedesu Valtterimu Bottasovi se nepovedl start, na kterém se propadl až na šesté místo.

Další článek: Nikdy jsem takový požár neviděl, říká po Grosjeanově nehodě řidič medical caru

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen