Red Bull chystá velký upgrade pro maďarskou grand prix

Stáj Red Bull chystá velká vylepšení pro závodní víkend na Hungaroringu. Chystaný upgrade by měl rakouskému týmu pomoci zmenšit ztrátu na silné duo Ferrari – Mercedes.
Red Bull chystá velký upgrade pro maďarskou grand prix

Podle pilota Red Bullu Daniele Ricciarda by se měly plánované úpravy týkat především zlepšení přítlaku monopostů rakouské stáje.

„Věřím, že pro Budapešť máme připraveno něco významného. Na Silverstonu, podobně jako v jiných závodech, postupujeme pouze po kouscích. V Maďarsku to ale bude něco jiného,“ řekl Ricciardo novinářům na Silverstonu.

Red Bull pro další práci na vývoji velmi povzbudil Ricciardův výsledek z rakouské grand prix, kde Australan dokázal dojet na třetím místě s nevelkou ztrátou na dvojici Valtteri Bottas, Sebastian Vettel. Podle Ricciarda byl výsledek z Red Bull Ringu ve vztahu ke skutečné rychlosti jeho vozu směrodatnější, než jeho vítězství v Baku.

Šéf týmu Christian Horner po závodním víkendu v Rakousku dokonce prohlásil, že Red Bull bude v pozdějších fázích sezóny schopný bojovat o vítězství v závodech proti vozům Ferrari a Mercedes.

„Pokud navážeme na náš výkon v Rakousku, budeme moci na trati bojovat s Mercedesem a Ferrari. Nejsme sice nyní reálně v boji o mistrovské tituly, na druhou stranu ale ještě můžeme dosáhnout velkých výsledků,“ myslí se Horner.

Podle Hornera pracuje jeho tým dobře a u monopostu RB13 je vidět „konstantní vývoj a progres“.

„Bylo skvělé vidět náš dobrý výkon na naší domácí trati, i když nám papírově neměla moc vyhovovat. V Rakousku to byl náš dosavadní nejlepší výkon v této sezóně,“ prohlásil Horner

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Ocon musí kvůli urážkám blokovat lidi na Twitteru

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen