Red Bull: Chceme stejný motor, jaký má Vettel, jinak končíme

Toto Wolff vysvětlil, proč Mercedes odmítl dodávat motory Red Bullu. Ten hrozí odchodem.
Red Bull: Chceme stejný motor, jaký má Vettel, jinak končíme

„S našim vedením jsme se rozhodli, že jako dodavatel motorů a jako tým jsme tvrdě a dlouho pracovali na dosažení úspěchu, kterého dnes dosahujeme poté, co jsme se v roce 2010 rozhodli opět vstoupit do sportu jako tovární tým,“ řekl Wolff pro F1.com

„Nikdy jsem neskrýval svůj názor. Je to názor někoho, kdo je odpovědný za program Mercedesu v motorsportu a 1200 zaměstnanců a někoho, kdo má také odpovědnost reprezentovat značku Mercedes-Benz v F1 správným způsobem.“

Volně přeloženo: Mercedes se nechtěl dočkat toho, že ho bude porážet red bull poháněný jeho vlastním motorem. Podobné obavy by měli mít také v Maranellu.

Red Bull hrozí odchodem

Speedweek mezitím píše, že Red Bull odejde z F1, pokud nedostane od Ferrari stejný motor, jaký má tovární tým. Rudí býci prý nechtějí motor s výkonem o 30 až 40 koní nižším.

„Red Bull bude rád pokračovat v F1 jen v případě, že Ferrari bude ochotné poskytnout motory, které jsou na stejné úrovni jako motory Vettela a Räikkönena,“ píše web, který Red Bull vlastní.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Horner: Audi má zájem, nic ale není rozhodnuto

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.