Red Bull chce v Itálii soupeře psychicky odrovnat

Mark Webber věří, že pokud jeho tým dokáže napodobit výsledek ze Spa, bude to pro Ferrari a McLaren znamenat velkou ránu.
Red Bull chce v Itálii soupeře psychicky odrovnat

Podle Webbera si Ferrari i McLaren od závodu na Monze hodně slibují, což dává Red Bullu šanci svým soupeřům podrýt motivaci dobrým výsledkem.

"McLaren a Ferrari do Itálie přijíždí s myšlenkou, že mají dobrou šanci nás porazit. Takže pokud se nám podaří získat další dobrý výsledek, dojde k něčemu, čemu se ve fotbale říká six-pointer. Když porazíte tým, který bojuje o totéž, co vy, uštědříte mu tím velkou ránu. Nepomohlo by nám to pouze matematicky, soupeře by to v této fázi sezony mohlo psychicky zlomit," řekl Webber.

Pětatřicetiletý Australan si ovšem uvědomuje, že další vítězství Sebastiana Vettela by znamenalo velké komplikace v jeho snaze o zisk titulu:

"Pořád jsem se Sebem v boji o titul, avšak jsem daleko na druhém místě. Pokud v Monze získá nějaký top výsledek, nebude to pro mě dobré. Pro tým by to však bylo skvělé. Ostatním už brzy jednoduše dojdou závody."

Očekává se, že právě Monza by měla být ze zbývajících tratí tou, kde se Red Bullu bude dařit nejméně. Může za to superrychlý charakter italského okruhu. Vozy RB7 mají oproti svým soupeřům jistý deficit v maximální rychlosti. Zajímavostí je, že Monza je historicky nejméně úspěšnou tratí rakouského týmu. Dosud nejlepším výsledkem je čtvrté místo Sebastiana Vettela v loňském závodě. Red Bull tudíž bude o víkendu útočit na své první italské pódiové umístění.

Diskuze (26) Další článek: Trulli je přesvědčený, že bude příští rok závodit pro Lotus
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00