Red Bull chce rychlého jezdce, hlásí se i junioři z týmu Toro Rosso

Vedení Red Bullu chce důkladně zvážit své možnosti a na místo Marka Webbera vybrat nejlepšího jezdce, který bude dostupný. Ricciardo a Vergne se cítí připraveni.
Red Bull chce rychlého jezdce, hlásí se i junioři z týmu Toro Rosso

Volná sedačka u nejlepšího týmu posledních let vzbuzuje velký zájem. Ví se, že jedním z hlavních kandidátů je Kimi Räikkönen, ale svoji šanci cítí také jezdci z programu Red Bullu.

"Ano, Ano. Nevím, co říct dalšího, ale ano," odpověděl Ricciardo na otázku, zda se cítí připravený postoupit na Webberovo místo. Podobně odpověděl i jeho týmový kolega Vergne. "Ano, určitě. Je to tým, pro který bych moc rád závodil."

Ricciardovi se chce věřit, že Red Bull sáhne právě po jednom ze svých juniorů. "Taková je filozofie toho programu a oni by velmi rádi viděli jednoho z nás zářit, mít opravdu dobrou sérii závodů, budit zájem, to by jim to rozhodování usnadnilo. Pokud si nakonec vyberou někoho, jako je Kimi, OK, je to zkušený mistr světa a oni jsou mistrovský tým, takže se proti tomu nedá nic namítat."

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner nemíní nic uspěchat. Bude hledat toho, kdo nejlépe naplní týmové představy.

"Chceme rychlého jezdce. Příští rok chceme mít ve vozech dva nejlepší možné jezdce. Máme to štěstí, že celkem dost jezdců chce jezdit v autě Red Bullu, také máme dva velmi talentované mladé jezdce, kteří procházejí vývojem u Tora Rossa a o kterých máme hodně informací. Takže s rozhodnutím nemusíme pospíchat."

A zatímco jezdec nikdy neví, jak dobrý bude tým v další sezóně, tým si také nemůže být jistý, jak nový jezdec do týmu zapadne a jaké bude mít výsledky.

"Riziko tu je vždy, ať už podepíšete s kýmkoliv," odpověděl na otázku, zda je riskantní podepsat s hvězdou, jako je Räikkönen. "Jen se snažíte udělat co nejracionálnější rozhodnutí a my máme to štěstí, že máme dva velmi vzrušující mladé jezdce, zatímco jsme atraktivní i pro ostatní. Naše rozhodnutí bude založeno na zásluhách a touze postavit co možná nejkonkurenceschopnější tým."

Na názor se Red Bull zeptá i Vettela, ale konečné slovo o týmovém kolegovi mu nenechá.

"Sebastiana budeme samozřejmě informovat o našich rozhodnutích, co se jezdců týče, jeho názory jsou cenné. On s těmi lidmi závodí a občas vidí věci, které my nevidíme," dodal Horner.

Další článek: Webber svým rozhodnutím zaskočil tým, věděl o něm jen Mateschitz

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.