Red Bull chce nové pohonné jednotky

Red Bull si myslí, že pravidla v oblasti pohonných jednotek nemohou zůstat tak, jak jsou dnes nastavená. Pro příští rok se s tím už nic dělat nedá, ale pro rok 2016 ano.
Red Bull chce nové pohonné jednotky

Red Bullu vadí nejen vysoká cena současných pohonných jednotek ale také jejich postupně stále více zmrazený vývoj.

„Když to necháte tak, jak to je, povede to asi k odchodu Renaultu a jednoho nebo dvou dalších (výrobců),“ řekl Horner pro Autosport.

Red Bull navrhuje osekat současné pohonné jednotky (aktualizováno)

Red Bull navrhuje osekat současné pohonné jednotky (aktualizováno)

„Takže musíte udělat to, co je správné pro sport a ne to, co je správné pro jednoho výrobce. Nemůžeme si dovolit to neudělat pro rok 2016 správně. Musíme se zbavit některých technických hraček, aby to byl jezdec, kdo řídí auto. Množství komunikace o hospodaření s energií a podobných věcech je příliš vysoké. Musíme to zmenšit, vůz by měl řídit jezdec,“ dodává Horner.

Šéf Red Bullu samozřejmě myslí na náklady. Nechce válku motorářů, která by vedla k ještě vyšším nákladům. Tým navrhuje například jednotný ERS.  

Další článek: Znělo rádiem v Abú Dhabí: souboj o titul a konec sezóny

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna