Red Bull chce jezdce, který se vyrovná Vettelovi

Mark Webber se bude muset zlepšit, pokud chce, aby Red Bull vyslyšel jeho přání a prodloužil mu smlouvu na závodní sedačku o další rok.
Red Bull chce jezdce, který se vyrovná Vettelovi

Webber nedávno oznámil Red Bullu, že si přeje setrvat v týmu další sezónu. Zatímco šéf stáje Christian Horner naznačil, že by to neměl být problém, poradce Helmut Marko to tak jednoznačně nevidí.

"Řekl nám, že s námi chce pokračovat další rok," uvedl Marko pro Fox Sports. "Zabýváme se tím a stabilita je pro tým důležitá. Potřebujeme někoho, kdo je stejně dobrý jako Sebastian, protože jsme zjistili, že je šampionát konstruktérů finančně velmi zajímavý. A vyhrát ho můžete jen se dvěma silnými jezdci."

V souvislosti s možným přestupem do Red Bullu bylo několikrát zmíněno jméno Lewise Hamiltona. Ten sice na jedné straně deklaruje, že chce u McLarenu zůstat, na straně druhé navštívil Hornera v Kanadě a po Valencii řekl, že by byl ochoten akceptovat nižší plat výměnou za vítězné auto.

"Podle toho, co víme, tak u McLarenu zůstane do roku 2013, což je dlouhá doba," uvedl k Hamiltonovi Marko.

Webber má letos problémy přizpůsobit se pneumatikám, proto na Vettela ztrácí a není mu tak vyrovnaným soupeřem jako loni. Ve Valencii zajel podle svých slov v tomto ohledu nejlepší závod, což potvrdil i Christian Horner, takže jeho vyhlídky se lepší.

"Myslím, že byl Sebovi v této sezóně nejblíž, tento víkend jel velmi dobře," uvedl šéf týmu Red Bull. "Pneumatikám teď rozumí lépe. Stačí se podívat na časové rozestupy ze závodu, protože 90 procent závodu ztrácel jen čtyři nebo pět sekund. Snad mu tento víkend dodá na sebedůvěře."

Další článek: Jason Somerville a Mark Gillan posílí Williams

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.