Red Bull chce ještě druhé místo pro Webbera, ale na RB8 pracuje už naplno

Aby byla sezóna Red Bullu dokonalá, schází ještě Marku Webberovi druhé místo mezi jezdci. Z hlediska vývoje má ale prioritu rok 2012.
Red Bull chce ještě druhé místo pro Webbera, ale na RB8 pracuje už naplno

Webber ztrácí v poháru jezdců na čtvrtém místě 13 bodů na druhého Jensona Buttona a šéf Red Bullu Racing Christian Horner řekl, že cílem jeho týmu je, aby se Australan posunul právě na stříbrnou příčku.

Nejdůležitější jsou ale tituly a ty letošní už mají v Milton Keynes jisté, proto myslí na ty, které se budou udělovat v příští sezóně. "Naše soustředění se musí přesunout na příští rok," cituje Hornera Autosport. "Máme méně než čtyři měsíce na navržení a postavení úplně nového vozu, což je důvod, proč se Adrian (Newey - šéfdesignér) rozhodl neúčastnit tohoto závodu (v Koreji). Má plné ruce práce v Británii s RB8."

"Kromě testu mladých talentů nestrávíme na trati od teď do zrození nového vozu žádný jiný čas než v rámci zbývajících závodů. Takže se během tohoto času budeme chtít naučit co nejvíce a budeme se snažit až do šachovnicové vlajky v Brazílii."

Newey řekl, že se příští vůz bude významně lišit od toho letošního, a to kvůli zákazu foukání výfukových plynů pod vůz. Významně se změní fungování aerodynamiky, takže Red Bull ztratí jednu ze svých letošních výhod a musí hledat nové.

Při tom bude znovu čelit velmi silným soupeřům a neočekává, že by dominoval stejně jako letos. "Nejsme takoví blázni nebo arogantní, abychom si mysleli, že jsou takové výkony normální," řekl Horner. "Jsou abnormální a je třeba nadlidského úsilí, aby se něco takového podařilo."

"Naši soupeři se budou přes zimu určitě hodně snažit. Jednu výhru v šampionátu nám asi dokáží tolerovat, ale dvě za sebou je asi trochu naštvaly. Ale my budeme mít ve všech oblastech kontinuitu, což je velmi důležité."

Red Bull ale je připraven se znovu postavit velkým jménům formule 1, další rok zkušeností ho posílil. "Jako tým jsme se zlepšili ve všech oblastech a jsme silnější než před rokem. Když se podíváte na naši konzistenci v oblasti strategií, provozu a vývoje, myslím, že celý tým pracoval harmonicky. A to nám umožnilo dosahovat takových výsledků," dodal Horner.

Další článek: Vettel zajel na konci závodu nejrychlejší kolo. Bylo to hloupé, přiznal

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen