Red Bull čeká na rozhodnutí Renaultu

V sobotu se objevily informace, že Red Bull vypověděl Renaultu smlouvu a přechází už od příštího roku na motory Mercedes. Smlouva s Francouzi měla přitom vypršet až na konci příštího roku. Podle Autosportu sice k vypovězení smlouvy nedošlo, ale Red Bull to zvažuje.
Red Bull čeká na rozhodnutí Renaultu

„Nemůžeme si dovolit mít další sezónu jako je tato,“ řekl Christian Horner. „V této sezóně je před námi ještě dlouhá cesta a budeme tvrdě pracovat, abychom to otočili. Ale poškozuje nás to a je to velmi drahé, když se dostanete do tohohle scénáře. Do motoru jsme dali spoustu finančních prostředků, zaplatili jsme za motor, není zadarmo.“

Pokud jde o budoucnost, Red Bull prý čeká na Renault. „Máme smlouvu do konce roku 2016 a nejdůležitější je pochopit, jaké jsou plány Renaultu. Pak můžeme odpovídajícím způsobem reagovat. Chceme vidět, jaké jsou závazky Renaultu v dlouhodobém horizontu, pokud jde o formuli 1.“

Hornera se zeptali, zda by vůbec Red Bull byl schopen v případě změny dodavatele od příštího roku předělat vůz pro sezónu 2016. Podle šéfa Red Bullu to je možné a připomíná situaci Rosse Brawna a jeho týmu, který ještě v prosinci 2008 neměl motor pro sezónu 2009, kterou nakonec ovládl. „Kde je vůle, tam je vždy i cesta,“ dodal Horner.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen si musí dávat pozor, dostal druhé napomenutí

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10