Red Bull čeká hořký domácí závod, dostane penalizace

Už v sedmém závodě sezóny přišly ke slovu penalizace za překročený limit čtyř pohonných jednotek. Prvenství si připsali Verstappen a Button. V Rakousku to čeká jezdce Red Bullu.
Red Bull čeká hořký domácí závod, dostane penalizace

Red Bull už nějaký ten čas ví, že ho penalizace nemine a chtěl si vybrat trať, kde penalizace nebude tak bolet. Monako je příkladem, kde by se to s ohledem na omezené předjíždění nevyplatilo.

Podle Auto Motor und Sport si Red Bull zvolil domácí velkou cenu, která se jede už za týden na Red Bull Ringu.

Domácí závod je domácí závod, ale rudí býci se chtějí vyhnout penalizaci na tratích, kde hraje aerodynamika významnou roli a Red Bull by tak mohl být silný. Je to například Maďarsko nebo Silverstone.

Původní myšlenkou bylo nasadit pátý motor v Kanadě, ale Red Bull už nemá kam se vracet, čtvrtý motor bude využívat maximálně v trénincích. Pátý motor z Kanady by už měl podle Red Bullu v Maďarsku příliš mnoho za sebou. Proto jeho nasazení tým odložil právě do Rakouska.

Red Bull očekává, že dostane pro oba vozy takové penalizace, že bude startovat poslední a muset si část trestu ještě spotřebovat v závodě. Může jít o menší penalizaci, průjezd boxy nebo dokonce stop and go. 

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Nevzdáváme se, zní z Ferrari

9:18 | V 9:30 měl proběhnout start závodu F2, ale otevření boxové uličky pro nájezd na startovní rošt bylo odloženo.
8:17 | V Soči prší a je mokro... uvidíme, jak to dnes dopadne.
19:18 | A Grosjean bude příští rok jezdit v IndyCar za Andrettiho.
18:42 | Lewis Hamilton si stěžuje, že jeho krk není po návratu do vozu zcela v pořádku. Má to být důsledek nehody v Monze.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00