Red Bull čeká hořký domácí závod, dostane penalizace

Už v sedmém závodě sezóny přišly ke slovu penalizace za překročený limit čtyř pohonných jednotek. Prvenství si připsali Verstappen a Button. V Rakousku to čeká jezdce Red Bullu.
Red Bull čeká hořký domácí závod, dostane penalizace

Red Bull už nějaký ten čas ví, že ho penalizace nemine a chtěl si vybrat trať, kde penalizace nebude tak bolet. Monako je příkladem, kde by se to s ohledem na omezené předjíždění nevyplatilo.

Podle Auto Motor und Sport si Red Bull zvolil domácí velkou cenu, která se jede už za týden na Red Bull Ringu.

Domácí závod je domácí závod, ale rudí býci se chtějí vyhnout penalizaci na tratích, kde hraje aerodynamika významnou roli a Red Bull by tak mohl být silný. Je to například Maďarsko nebo Silverstone.

Původní myšlenkou bylo nasadit pátý motor v Kanadě, ale Red Bull už nemá kam se vracet, čtvrtý motor bude využívat maximálně v trénincích. Pátý motor z Kanady by už měl podle Red Bullu v Maďarsku příliš mnoho za sebou. Proto jeho nasazení tým odložil právě do Rakouska.

Red Bull očekává, že dostane pro oba vozy takové penalizace, že bude startovat poslední a muset si část trestu ještě spotřebovat v závodě. Může jít o menší penalizaci, průjezd boxy nebo dokonce stop and go. 

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Nevzdáváme se, zní z Ferrari

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10