Red Bull byl vyloučen z kvalifikace

Sportovní komisaři diskvalifikovali Red Bull kvůli porušení technických pravidel.
Red Bull byl vyloučen z kvalifikace

Oba vozy Red Bullu byly diskvalifikovány z kvalifikace na Velkou cenu Abú Dhabí. Technický delegát FIA zjistil, že se přední křídla Red Bullu prohýbají více, než dovolují pravidla.

Vettel i Ricciardo by měli mít možnost startovat z konce startovního pole. Je spíše nepravděpodobné, že by se Red Bull rozhodl startovat z boxů. Výjezd je totiž v Abú Dhabí poměrně dlouhý a nebylo by to tak výhodné.

„Při kontrole předních křídel vozů 01 (Vettel) a 03 (Ricciardp) bylo zjištěno, že klapky předního křídla byly navrženy tak, aby se prohnuly pod aerodynamickým zatížením. Podle mého názoru to není v souladu s článkem 3.15 technických pravidel,“ napsal ve své zprávě technický delegát FIA Jo Bauer. Ten následně věc předal stewardům, kteří Red Bull diskvalifikovali. 

Red Bull trest akceptoval, prý měl ale smůlu, že byl vybrán pro test zrovna on. Ostatní týmy si „pravidla vykládají stejným způsobem". 

Red Bull ale neuvádí pravdu. Stejným testem prošly v Abú Dhabí čtyři další týmy. Běžný postup je takový, že se technická pravidla kontrolují namátkově.  

Další článek: Ferrari zažívá víkend plný problémů, Alonso chce aspoň důstojnou tečku

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10