Red Bull by si mohl v budoucnu postavit vlastní motor

Nová pravidla o motorech, která budou platit od roku 2013, by mohla přimět Red Bull stát se konstruktérem motorů. Vyloučen ale není ani nový partner.
Red Bull by si mohl v budoucnu postavit vlastní motor

V současné době pohánějí monoposty Red Bullu motory Renault, i když Rakušané měli zájem také o Mercedes. U francouzského agregátu jim vadí, že výkon nepatří na špičku. Ovšem za tři roky přijdou do formule 1 zcela nové motory, i když zatím není jasné, jak budou vypadat.

Dvě hlavní varianty představují přeplňované čtyřválce o objemu 1,6 litru a upravené současné osmiválce. Očekávalo se, že by nových pravidel mohl pro vstup do formule 1 využít Volkswagen, ale ten podle posledních zpráv od tohoto úmyslu upustil. Přesto by se nový výrobce motorů objevit mohl.

"Zůstaneme s Renaultem," řekl majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz pro Kleine Zeitung. "Red Bull je připravený na zajímavé partnerství. A podle mě už dokonce není absurdní ani myšlenka postavit si svůj vlastní motor."

Další článek: Pokud Massa pustí v Brazílii před sebe Alonsa, mohl by skončit ve vězení

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.