Red Bull by se v Rusku mohl překvapivě vrátit ke starší specifikaci motoru

Red Bull nasadil jako jediný C specifikaci motoru Renault. Nyní by se mohl u Verstappena vrátit ke starší specifikaci.
Red Bull by se v Rusku mohl překvapivě vrátit ke starší specifikaci motoru

Renault upozorňoval, že nový motor přináší vyšší výkon, ale může být nespolehlivý. Francouzi odhadovali, že C specifikace přináší asi 3 desetiny oproti B specifikaci, ale rozdíl se bude na různých typech okruhů samozřejmě měnit. 

Max Verstappen vybojoval v Singapuru první řadu. Rozdíl mezi ním a třetím Vettelem byl právě tři desetiny.

Fotogalerie: Grand Prix Singapuru 2018

Fotogalerie: Grand Prix Singapuru 2018

Na druhou stranu měl ale Verstappen po většinu víkendu a to včetně kvalifikace a závodu problém s mapováním motoru. Ten měl tendenci vyvolat kvůli ochraně převodovky „falešný neutrál“ pokaždé, když nebyl Verstappen na plném plynu.

Christian Horner uvedl, že by se Red Bull mohl v Soči vrátit ke starší specifikaci.

„Je pravděpodobné, že v příští grand prix budeme používat motor B specifikace. Musíme se na to podívat v rámci přípravy na Soči, ale bohužel to vypadá, že dostaneme penalizace,“ uvedl Horner pro Motorsport.com.

Pokud Red Bull nasadí B specifikaci, bude mít jeden spolehlivý motor, který pak může ve zbytku sezóny použít v libovolných závodech. Hodit se to může například v extrémních podmínkách, jako je třeba Velká cena Mexika, kde se závodí ve velmi vysoké nadmořské výšce.

Horner uvedl, že problémy motoru souvisely se špatným mapováním za vysoké vlhkosti, která je pro Singapur typická. Problém se objevoval zejména v pomalých kolech (dojezdových, při zastávce v boxech apod.).

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (30) Další článek: Vozy pro rok 2021 připomínají Alonsovi IndyCar