Red Bull by se měl soustředit na Webbera, míní bývalí jezdci

Mark Webber a Sebastian Vettel budou mít od Red Bullu v Brazílii rovnocennou podporu, což je podle některých chyba, na kterou by tým mohl doplatit.
Red Bull by se měl soustředit na Webbera, míní bývalí jezdci

Webber ztrácí na vedoucího Fernanda Alonsa 11 bodů, zatímco Vettel 25. To je důvod, proč by neměl tým z Milton Keynes ve zbývajících dvou závodech tříštit své síly a měl by vsadit všechno na Australana.

"Red Bull teď musí určit týmovou hierarchii," řekl Niki Lauda. "Pokud se nepostaví za Webbera, mohli by skončit bez titulu."

Red Bull ovšem čelí stejnému problému jako McLaren, Vettel se stejně jako Button nechce navzdory horší pozici vzdát a do Brazílie jede s cílem udržet se v boji až do Abú Zabí.

"Čistě matematicky má šanci stát se mistrem," řekl o Vettelovi Jos Verstappen. "Ale tým musí opravdu vše vsadit na Webbera. Pro Red Bull je to samozřejmě těžká pozice. Je to smůla pro Vettela, ale s jeho selháním motoru v Koreji se šance na úspěch v šampionátu rozplynula."

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner ale pro Brazílii týmovou strategii upřednostnění jednoho jezdce odmítl. To ovšem neznamená, že osazenstvo boxové zdi nebude pružně reagovat na vývoj závodního víkendu.

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s představením GP Brazílie