Red Bull by nemusel stihnout první testy

Christian Horner připustil, že by Red Bull nemusel stihnout první předsezónní testy.
Red Bull by nemusel stihnout první testy

Podle Red Bullu se o pohonných jednotkách musí rozhodnout co nejdříve – mluví se o termínu v polovině listopadu. Už nyní je přitom situace kritická. „V tuto chvíli jsme na hraně účasti v prvním testu,“ připouští Horner. Příští rok budou přitom jen dva čtyřdenní testy, takže neúčast na jednom bude o to nepříjemnější.

Aktuální spekulace říkají, že by Red Bull mohl nakonec jezdit s motory Renault, které by ale neměly název nebo byly pojmenovány nějak jinak. Stále zde ale existuje i šance na dohodu s Hondou, i když spíše malá.

„Honda má velký zájem, bohužel mají smluvní status, který je mezi nimi a McLarenem. S námi to nemá nic společného. Je to na nich, aby se mezi sebou dohodli, co chtějí dělat. Nemluvíl jsem s nikým z McLarenu kromě Rona Dennise. To je ten, který tam o tom rozhoduje, a jeho názory jsou zcela jasné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mexiko Ferrari nevyšlo, Vettel přesto nejspolehlivějším jezdcem

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen