Red Bull by mohl Vergneho umístit do Lotusu

Red Bull má hodně jezdců a málo závodních sedaček. V příští sezóně by stejně jako letos mohl využít kromě svých stájí ještě někoho třetího.
Red Bull by mohl Vergneho umístit do Lotusu

Na dvě závodní sedačky u Toro Rosso jsou čtyři kandidáti: Sébastien Buemi, Jaime Alguersuari, Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne. Red Bull proto řeší, jak se svými jezdci naložit.

V současnosti se jeví jako pravděpodobné, že jeden ze současných závodních jezdců půjde z kola ven, favoritem je v tomto ohledu spíš Buemi než Alguersuari.

Tím se ovšem nevyřeší vše, protože Red Bull chce do závodů příští rok poslat Ricciarda i Vergneho. Australan se osvědčil u HRT, kde dokáže porážet zkušeného Liuzziho, zatímco Vergne se ukázal v dobrém světle v trénincích a testech.

Nabízí se tak možnost znovu využít třetí stáj, stejně jako to letos udělal Red Bull s Ricciardem a HRT. U HRT se situace v tomto ohledu zkomplikovala angažmá Pedra de la Rosy, takže se Red Bull začal zajímat o Lotus.

Když Charles Pic, který nakonec zakotvil u Virginu, vyjednával o závodní sedačce pro příští rok, vyšlo najevo, že i když má Trulli s Lotusem smlouvu, jeho místo není vůbec jisté. Tony Fernandes je ochoten ho propustit, což teď potvrdil Auto Motor und Sport, a proto Red Bull zvažuje, že by jednoho ze svých juniorů umístil do Lotusu, který mimochodem používá jeho převodovku a příští rok i KERS.

Další článek: V brazilském závodě jezdci využijí DRS jen na zadní rovince

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10