Red Bull by mohl Vergneho umístit do Lotusu

Red Bull má hodně jezdců a málo závodních sedaček. V příští sezóně by stejně jako letos mohl využít kromě svých stájí ještě někoho třetího.
Red Bull by mohl Vergneho umístit do Lotusu

Na dvě závodní sedačky u Toro Rosso jsou čtyři kandidáti: Sébastien Buemi, Jaime Alguersuari, Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne. Red Bull proto řeší, jak se svými jezdci naložit.

V současnosti se jeví jako pravděpodobné, že jeden ze současných závodních jezdců půjde z kola ven, favoritem je v tomto ohledu spíš Buemi než Alguersuari.

Tím se ovšem nevyřeší vše, protože Red Bull chce do závodů příští rok poslat Ricciarda i Vergneho. Australan se osvědčil u HRT, kde dokáže porážet zkušeného Liuzziho, zatímco Vergne se ukázal v dobrém světle v trénincích a testech.

Nabízí se tak možnost znovu využít třetí stáj, stejně jako to letos udělal Red Bull s Ricciardem a HRT. U HRT se situace v tomto ohledu zkomplikovala angažmá Pedra de la Rosy, takže se Red Bull začal zajímat o Lotus.

Když Charles Pic, který nakonec zakotvil u Virginu, vyjednával o závodní sedačce pro příští rok, vyšlo najevo, že i když má Trulli s Lotusem smlouvu, jeho místo není vůbec jisté. Tony Fernandes je ochoten ho propustit, což teď potvrdil Auto Motor und Sport, a proto Red Bull zvažuje, že by jednoho ze svých juniorů umístil do Lotusu, který mimochodem používá jeho převodovku a příští rok i KERS.

Diskuze (36) Další článek: V brazilském závodě jezdci využijí DRS jen na zadní rovince
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10