Red Bull by mohl Vergneho umístit do Lotusu

Red Bull má hodně jezdců a málo závodních sedaček. V příští sezóně by stejně jako letos mohl využít kromě svých stájí ještě někoho třetího.
Red Bull by mohl Vergneho umístit do Lotusu

Na dvě závodní sedačky u Toro Rosso jsou čtyři kandidáti: Sébastien Buemi, Jaime Alguersuari, Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne. Red Bull proto řeší, jak se svými jezdci naložit.

V současnosti se jeví jako pravděpodobné, že jeden ze současných závodních jezdců půjde z kola ven, favoritem je v tomto ohledu spíš Buemi než Alguersuari.

Tím se ovšem nevyřeší vše, protože Red Bull chce do závodů příští rok poslat Ricciarda i Vergneho. Australan se osvědčil u HRT, kde dokáže porážet zkušeného Liuzziho, zatímco Vergne se ukázal v dobrém světle v trénincích a testech.

Nabízí se tak možnost znovu využít třetí stáj, stejně jako to letos udělal Red Bull s Ricciardem a HRT. U HRT se situace v tomto ohledu zkomplikovala angažmá Pedra de la Rosy, takže se Red Bull začal zajímat o Lotus.

Když Charles Pic, který nakonec zakotvil u Virginu, vyjednával o závodní sedačce pro příští rok, vyšlo najevo, že i když má Trulli s Lotusem smlouvu, jeho místo není vůbec jisté. Tony Fernandes je ochoten ho propustit, což teď potvrdil Auto Motor und Sport, a proto Red Bull zvažuje, že by jednoho ze svých juniorů umístil do Lotusu, který mimochodem používá jeho převodovku a příští rok i KERS.

Další článek: V brazilském závodě jezdci využijí DRS jen na zadní rovince

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00