Red Bull by měl mít z McLarenu obavy, říká Button

Obhajoba titulů by se Red Bullu mohla ještě zkomplikovat, protože ho dokáže porážet McLaren. Alespoň si to myslí Jenson Button.
Red Bull by měl mít z McLarenu obavy, říká Button

"No, vyhráli jsme tři z posledních pěti závodů, takže ano, vypadá to pro nás celkem dobře," hodnotil vítěz maďarské Grand Prix pro stránky formule 1. "Akorát je škoda, že jsem měl v posledních dvou závodech ty problémy se spolehlivostí, které pravděpodobně ukončily mé šance v šampionátu. Na Seba hodně ztrácím, takže ho musím porážet v každém závodě, a přesně to také budu dělat."

"Red Bull by měl mít skutečně obavy, protože si myslím, že se jim blížíme v závodech i kvalifikacích. Jsem velmi vděčný týmu, protože odvedl brilantní práci, nejen v závodě, ale také v kvalifikaci. V posledních závodech odvedl fantastickou práci, takže tato výhra je dobrý způsob, jak začít letní přestávku."

Button je v současnosti pátý v tabulce šampionátu a na Vettela ztrácí rovných 100 bodů, což jsou čtyři vítězství. Do konce sezóny přitom zbývá jen osm Grand Prix, takže zisk druhého titulu by se pro něj v letošní sezóně rovnal menšímu zázraku. Hamiltonova ztráta je jen o 12 bodů menší, ale lepší vyhlídky má tým v poháru konstruktérů. Tam jeho ztráta sice činí 103 bodů, ale tady se sčítají zisky obou pilotů.

"Vypadá to tak," odpověděl Button na otázku, zda je McLaren znovu ve hře. "Pro mě to nevypadá moc radostně, ale věřte mi, že naši lidé udělají vše pro to, abychom měli v příštím závodě po letní přestávce ve Spa skvělé auto. Jsem si jistý, že tam budeme mít skvělý komplet."

Diskuze (123) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Maďarsku Massa, nejrychlejší zastávku měl Vettel
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00