Red Bull: Button nám uletěl na jinou planetu

Šlo jen o to, kdo skončí za ním.
Klepněte pro větší obrázekSebastian Vettel proměnil svoji včerejší pole position ve třetí místo ve Velké ceně Turecka. Hned v prvním kole ho předjel Jenson Button, když Vettel uklouzl mezi devátou a desátou zatáčkou.

„Skoro jsem ztratil kontrolu nad autem,“ řekl Vettel. „Byla to moje chyba. V tom místě to pokaždé bylo těžké, asi mě tam rozhodil vítr. V druhém kole mi to málem ujelo zase,“ vysvětlil. 

Incident však podle něj měl jen malý vliv na konečný výsledek. „Jenson byl dneska prostě příliš rychlý. Asi bych se ho stejně neudržel,“ připustil.

Z druhého místa pak Vettela sundala zvolená strategie. Jel na tři zastávky. Tým nezměnil názor ani poté, co se před něj tak rychle dostal Button. „Myslel jsem, že přejdeme na dvě zastávky,“ řekl pilot Red Bullu.

„Po první zastávce jsem uvízl za Jensonem, skoro jsem ho předjel. Měl jsem šanci, ale bylo to tam takové ošemetné. Pak jsem na něj ztratil,“ přiblížil. „Nakonec se ukázalo, že třízastávková strategie asi nebyla tak rychlá jako dvouzastávková.“

Po poslední zastávce v boxech se Vettel vrátil až za svého týmového kolegu Marka Webbera. „Oba jsme se Sebastianem věděli, že první místo je v tahu. Šlo jen o to, kdo skončí za Jensonem. Uletěl nám na jinou planetu,“ poznamenal Webber.

Australan startoval do závodu ze čtvrtého místa. „Musel jsem tam vydržet co nejdéle. Celkem mi to vyšlo, jel jsem k první zastávce o kolo později, než jsem měl, ušetřil jsem palivo, a to mi pomohlo získat nějaký čas,“ popsal.

„Podstatná byla prostřední část závodu, tam jsem se musel hodně snažit. Získal jsem dost, abych Sebastiana přeskočil.“
Další článek: Kubicu těší vlastní výkon i zlepšení auta

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10