Red Bull: Button nám uletěl na jinou planetu

Šlo jen o to, kdo skončí za ním.
Klepněte pro větší obrázekSebastian Vettel proměnil svoji včerejší pole position ve třetí místo ve Velké ceně Turecka. Hned v prvním kole ho předjel Jenson Button, když Vettel uklouzl mezi devátou a desátou zatáčkou.

„Skoro jsem ztratil kontrolu nad autem,“ řekl Vettel. „Byla to moje chyba. V tom místě to pokaždé bylo těžké, asi mě tam rozhodil vítr. V druhém kole mi to málem ujelo zase,“ vysvětlil. 

Incident však podle něj měl jen malý vliv na konečný výsledek. „Jenson byl dneska prostě příliš rychlý. Asi bych se ho stejně neudržel,“ připustil.

Z druhého místa pak Vettela sundala zvolená strategie. Jel na tři zastávky. Tým nezměnil názor ani poté, co se před něj tak rychle dostal Button. „Myslel jsem, že přejdeme na dvě zastávky,“ řekl pilot Red Bullu.

„Po první zastávce jsem uvízl za Jensonem, skoro jsem ho předjel. Měl jsem šanci, ale bylo to tam takové ošemetné. Pak jsem na něj ztratil,“ přiblížil. „Nakonec se ukázalo, že třízastávková strategie asi nebyla tak rychlá jako dvouzastávková.“

Po poslední zastávce v boxech se Vettel vrátil až za svého týmového kolegu Marka Webbera. „Oba jsme se Sebastianem věděli, že první místo je v tahu. Šlo jen o to, kdo skončí za Jensonem. Uletěl nám na jinou planetu,“ poznamenal Webber.

Australan startoval do závodu ze čtvrtého místa. „Musel jsem tam vydržet co nejdéle. Celkem mi to vyšlo, jel jsem k první zastávce o kolo později, než jsem měl, ušetřil jsem palivo, a to mi pomohlo získat nějaký čas,“ popsal.

„Podstatná byla prostřední část závodu, tam jsem se musel hodně snažit. Získal jsem dost, abych Sebastiana přeskočil.“
Další článek: Kubicu těší vlastní výkon i zlepšení auta

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00