Red Bull bude v Monaku favoritem, zní z Mercedesu

Od roku 2013 triumfoval Mercedes v ulicích monackého knížectví pětkrát, přesto německá stáj pro nadcházející závodní víkend favorizuje Red Bull.
Red Bull bude v Monaku favoritem, zní z Mercedesu

Mercedes v této sezoně zásluhou Lewise Hamiltona vyhrál tři ze čtyř závodů a v poháru konstruktérů vede před rakouskou stájí o 29 bodů.

Právě Red Bull je však jedním ze dvou týmů, který od roku 2013 dokázaly Mercedes v Monaku porazit. V roce 2018 s pocitem velkého zadostiučinění zvítězil Daniel Ricciardo, který navázal na předcházející triumf Sebastiana Vettela s Ferrari.

Poslední monackou Grand Prix vyhrál před dvěma lety Hamilton s Mercedesem, „stříbrné šípy“ si ovšem letos s černými monoposty na vítězství nevěří.

Pokud jde o strategie, je Mercedes o krok napřed před všemi, říká Häkkinen

Pokud jde o strategie, je Mercedes o krok napřed před všemi, říká Häkkinen

„Vůz i okruh od té doby prošly určitým vývojem, my však máme v živé paměti, kdy jsme to s perfektním autem pokazili, protože jsme ho nedostali do optimálního provozního okna,“ uvedl pro motorsportweek.com hlavní traťový inženýr Mercedesu Andrew Shovlin.

„Je to okruh, pro který musíte opravdu hodně přizpůsobovat auto. Na základně papírových předpokladů bych řekl, že tam bude Red Bull silnější než my.“

„Částečně proto, že jsme ve Španělsko využívali maximální přítlak. Oni (Red Bull) toto nastavení vyzkoušeli v pátek, v závodě nikoliv. V úrovni přítlaku tak ještě mají rezervy.“

„Na papíře to pro ně vypadá dobře, v nízké rychlosti jsme ale v Barceloně byli rychlí, což je většinou před Monakem dobré znamení. Monako je hrozně těžký závod, i s nejlepším autem a s celkově nejlepším balíčkem je strašně těžké tam zvítězit,“ uvedl Shovlin.

Marko věří, že Red Bull projde přísnějšími testy ohebnosti zadního křídla [+video]

Marko věří, že Red Bull projde přísnějšími testy ohebnosti zadního křídla [+video]

„Uvidíme, jak na tom budeme. Pokud nebudeme nejrychlejší, tak se jim budeme snažit znepříjemnit život.“

Důležitou roli v souboji Mercedesu s Red Bullem na legendárním městském okruhu budou hrát pneumatiky.

„Stále jsme v té fázi sezony, kdy sbíráme data na různých okruzích, zdá se však, že naše auto je o trochu vlídnější k pneumatikám,“ myslí si Shovlin.

„Jejich (Red Bullu) je možná trochu tvrdší k zadním pneumatikám. Další data nám odhalí, jestli je to trvalá záležitost, nebo jen výsledek nastavení pro Barcelonu,“ dodal Shovlin, který tak naznačil, že Mercedes stále hledá optimální nastavení monopostů ve vztahu k pneumatikám.

Další článek: Je to naprosto realistický cíl, říká Schumacher o letošním postupu do Q2

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00