Red Bull bude testovat pro Pirelli pneumatiky 2014

Pirelli uskuteční další test s týmem, tentokrát mu dva roky starý monopost dá k dispozici i s jezdci Red Bull, cílem je vývoj obutí pro příští sezónu.
Red Bull bude testovat pro Pirelli pneumatiky 2014

Daniel Ricciardo a Sébastien Buemi usednou tento týden ve středu a ve čtvrtek do red bullu z roku 2011 a budou v Barceloně testovat s Pirelli. Italové ujišťují, že i když se bude jednat o vývoj pneumatik 2014, Red Bullu to nepomůže.

"Nic nezískají. Ani nebudou vědět, co testují, nebudou tušit, s jakými pneumatikami jezdí," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery Autosportu.

FIA o testu ví a schválila ho. Red Bull sice bude provozovat svůj vůz se svými jezdci, ale nebude mít přístup k žádným datům z jezdění ani k informacím o pneumatikách, čímž by mělo být zajištěno, že se nic nenaučí.

"Pirelli oslovilo všechny týmy, aby zjistilo, jestli by byly ochotné dodat auto pro testy pneumatik 2014, takže jsme dali Pirelli k dispozici auto," vysvětloval šéf rakouské stáje Christian Horner.

Red Bull v tom vidí další šanci pro Ricciarda připravit se na svůj přestup. "Bude to pro něj příležitost víc se seznámit s týmem, ale je to hlavně test Pirelli. Dali jsme k dispozici auto, které používáme pro předváděcí jízdy po světě, jízdní plán nadiktuje Pirelli," dodal Horner.

Diskuze (5) Další článek: Vlk Ferrari si ještě počká, jestli se Rudý býk nezraní
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.