Red Bull bude s Hondou spolupracovat také v příštím roce

Honda na konci roku odejde z formule 1. Red Bull ale bude s Japonci spolupracovat také v dalších letech.

Red Bull už založil firmu Red Bull Powertrains, která bude vyrábět pohonné jednotky. Honda nyní dokončuje poslední verzi, která bude nasazena v příštím roce před zmrazením vývoje.

V průběhu příštího roku bude Honda Red Bullu pomáhat. Od roku 2023 pak společnost Red Bull Powertrains převezme odpovědnost za veškerou výrobu a servis pohonných jednotek.

Obě značky ale budou i nadále spolupracovat na svých programech pro mladé jezdce – Red Bull Junior Team a Honda Formula Dream Project mají pomáhat rozvoji mladých japonských jezdců. Nejviditelnějším výsledkem spolupráce, která začala v roce 2019, je příchod Cunody do F1. 

„Spolupráce Red Bullu s Hondou byla nesmírně úspěšná. Přestože se naše vztahy ve formuli 1 mění, ani jeden z nás si nepřeje, aby to byl konec,“ uvedl šéf Red Bullu Christian Horner.

„Jsme velmi rádi, že náš ambiciózní a vzrušující projekt Red Bull Powertrains bude v roce 2022 silně technicky i provozně podporován společností Honda, což pomůže zajistit bezproblémový přechod Red Bullu na status výrobce šasi a pohonných jednotek.“

„Stejně tak vzrušující je zpráva, že se naše spolupráce s Hondou rozšíří na celou řadu aktivit v oblasti motorsportu – vývoj jezdců po další závodní disciplíny a dokonce i v širším sportovním světě.“

„Tato část cesty Hondy ve formuli 1 končí, ale společně se vydáváme na novou a fascinující cestu.“

Váš názor Další článek: Red Bull ukázal v boxové uličce vůz se zbarvením pro Turecko
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00