Red Bull bude nahoře další čtyři roky, předpovídá Hamilton

Lewis Hamilton je přesvědčený, že ani nová pravidla nesesadí Red Bull z předních příček. Britský pilot jen doufá, že se Rakušanům ostatní vyrovnají.
Red Bull bude nahoře další čtyři roky, předpovídá Hamilton

Red Bull má velmi dobře nakročeno k zisku čtvrtých titulů v řadě, formuli 1 posledních let dominuje. Příští rok sice přijdou nová pravidla a vozy budou zcela jiné než letos, ale podle Lewise Hamiltona Red Bull z vrcholu nespadne.

"Ne, nemyslím, že se to stane. Podle mě budou příští čtyři roky rychlí, leda že by Renault postavil špatný motor," řekl. "Adrian Newey dělá opravdu dobrou práci."

"I když budou auta příští rok hodně jiná, myslím, že na nich můžete použít několik věcí z letošního vozu. Takže jejich auto bude i příští rok působivé."

To ovšem neznamená, že by tituly byly předem rozdané. Pilot Mercedesu doufá ve výkonnostní skok ostatních, aby se znovu bojovalo na ostří nože.

"Jen doufám, ať už to dopadne jakkoliv, že všichni vyjedeme příští rok s vozy, které nám umožní spolu soupeřit. A bojovat. V jednom závodě obere jeden druhého o body a v dalším závodě se to otočí, a takhle dál až do konce, jako to bylo s Felipem (Massou) a mnou v roce 2008."

Další článek: Lotus směřuje k sestavě Grosjean - Hülkenberg