Red Bull bude na Hungaroringu silný, očekává Wolff

Podle šéfa Mercedesu bude Red Bull v Maďarsku velmi silný. Wolff si myslí, že to ve srovnání s oběma závody na Red Bull Ringu bude úplně jiný zápas.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Red Bull bude na Hungaroringu silný, očekává Wolff  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

V prvním závodě na Red Bull Ringu žádný z red bullů do cíle nedoje. V tom druhém byl Verstappen třetí, ale na mercedesy nestačil, i když za to částečně mohlo poškození jeho vozu.

Red Bull vysvětlil, proč Verstappen přišel o druhé místo

Red Bull vysvětlil, proč Verstappen přišel o druhé místo

„Jsem stoprocentně přesvědčen, že do Maďarska přijedou velmi silní,“ řekl šéf Mercedesu Toto Wolff. „Je to trať, na které vykazovali historicky skvělý výkon.“

„V posledních několika letech jsme se tam zlepšili, ale vždy je to těžký víkend. Horké teploty jsou pro nás stále trochu Achillovou patou, a pokud jsem se díval na naši předpověď počasí, v neděli by mohlo být až 30 °C.“

„Musíme se dobře připravit, soustředit se na Budapešť a doufejme, že uděláme to nejlepší.“

„Na Red Bull jsme ztráceli při nízké rychlosti,“ říká Wolff o dvou závodech na Red Bull Ringu. Podle něj se to projevilo ve třetí a čtvrté zatáčce.

„Všude jinde na rovinách a v rychlých zatáčkách jsme rychlejší. Musíme nadále vyvíjet, snažit se a porozumět autu. Budapešť je úplně jiný zápas, spousta přítlaku, spousta pomalých a středně rychlých zatáček, takže uvidíme, jak to půjde.“

Další článek: Zpackal jsem to, říká Russell o závodě a odhaluje rakouskou záhadu Williamsu

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00