Red Bull bude letos opět dominovat, předpovídá Hamilton

Lewis Hamilton varuje fanoušky, kteří se teď radují z neuspokojivé formy Red Bullu. Podle něj bude mít rakouská stáj úžasné auto hned, jakmile vyřeší problémy se spolehlivostí.
Red Bull bude letos opět dominovat, předpovídá Hamilton

Zatímco Red Bullu se v předsezonních testech příliš nedařilo, Mercedes prožil až na několik drobných problémů vcelku radostné období. Najel nejvíce kilometrů a jeho rychlost se také nedá opomíjet. Pilot Stříbrných šípů Lewis Hamilton je si však jistý tím, že rakouská stáj rychle vyřeší problémy se spolehlivostí a pak opět uchvátí pozici lídra. "Vypadá to, že mají senzační auto. A obvykle platí, že čím hezčí auto je, tím je pak i rychlejší, takže jsem si jistý, že mají letos hodně rychlý vůz," upozorňuje mistr světa z roku 2008.

"Jakmile vyřeší motor, případně další části, se kterými můžou mít potíže, myslím, že budou jako vždycky velmi těžko porazitelní. Sebastian je kralující mistr světa, takže je cílem pro každého. Já vím, že je můj tým silný, takže doufejme, že budeme schopni s nimi bojovat."

Pro britského pilota jsou letošní zimní testy jedněmi z nejzvláštnějších, navíc věří, že Mercedes ještě dokáže své fanoušky příjemně, konkurenty pak nepříjemně, překvapit. "Tohle je rozhodně nejtajemnější a nejtěžší zimní přestávka z pohledu odhadování, jak na tom kdo je. Jsou tady pořád věci, které se učíme, věci, které jsme ještě nepokryly, jsou tady tuny takových věcí," míní Hamilton. "Jsem si jistý, že při závodním víkendu se budou objevovat chyby v celém paddocku. A doufejme, že my jich uděláme nejmíň."

Další článek: Lotus: Bude štěstí, když GP Austrálie vůbec dokončíme

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10