Red Bull brání Webbera: Nechtěl nikoho sestřelit

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner kategoricky odmítl, že by Mark Webber v Jeongamu nebrzdil po nárazu do bariéry, protože chtěl s sebou vzít ven ze závodu některého ze soupeřů.
Red Bull brání Webbera: Nechtěl nikoho sestřelit

Tezi o Webberových nekalých úmyslech měl vyslovit Gerhard Berger pro rakouskou Servus TV. "Mohl zabrzdit a auto zastavit u zdi," citují bývalého pilota některá média. "Vyřadil Rosberga, ale to nebyl ten správný jezdec. Myslím, že by byl raději, kdyby to byl Alonso nebo Hamilton."

Na přímou otázku, jestli Webber trefil soupeře úmyslně, měl pak Berger odpovědět: "Ano, je to zřejmé. Vyjede mimo trať a nastane pro něj konec. Je to tak frustrující a hlavou vám prolétne tisíc věcí. Je to evidentní. Možná měl problémy s brzdami, ale nemyslím si to. Vyvolává to dojem, že chtěl někoho vzít s sebou, aby mu sebral body."

Že Webber po nárazu do bariér nebrzdil, naštvalo Rosberga, dal to po závodě jasně najevo. Ale na rozdíl od Bergera žádné vysvětlení nepřidal. Celou situaci objasnil z pohledu Red Bullu Christian Horner pro Telegraph.

"Jako u každého incidentu ve formuli 1 se budou utvářet názory bez všech souvisejících faktů," řekl. "Aby bylo jasno, Mark neměl po své nehodě v korejské GP v úmyslu vyřadit dalšího jezdce a je absurdní naznačovat opak. Poté, co Mark narazil do zdi, bylo podle televizních záběrů i dat zřejmé, že je jeho auto vážně poškozené."

"Ale přirozenou a okamžitou reakcí každého soutěživého jezdce je nevzdávat se a pokračovat. V těch hrozných podmínkách se Mark v mžiku rozhodl, stejně jako by tu v takové situaci udělal každý jezdec, že bude pokračovat. Je absurdní tvrdit, že by Mark někdy schválně vyřadil jiného jezdce. Mark za tento incident přijal vinu, což si samo o sobě zaslouží uznání."

Další článek: Vettel: Jsem ten poslední, kdo by se vzdal