Red Bull bojoval o čelo, nakonec se ale propadl

Úvod závodu patřil Red Bullu. Na mokré trati bojoval s Mercedesem a dokonce vedl závod. Jak ale trať osychala, rudí býci se propadali pořadím. Kvjat navíc boural.
Red Bull bojoval o čelo, nakonec se ale propadl

„Na začátku to byla opravdu zábava mezi oběma mercedesy a oběma red bully,“ řekl Ricciardo po závodě. „Užíval jsem si to. Byl jsem v čele docela rychlý pár kol a měl pocit, jako za starých časů. Samozřejmě to netrvalo dlouho. Když jsme přezuli na slicky, tak už jsme neměli tempo.“

Podle Ricciarda bojoval Red Bull s teplotou pneumatik i brzdami. „Potom tam byly kolize s Hülkenbergem a Carlosem. To už to šlo z kopce. I když jsme byli na hladkých pneumatikách, nikdy trať pořádně nevyschla. Obrubníky byly kluzké a byly tam i nějaké louže. Danny se těsně přede mnou roztočil a narazil do zdi. Byl to šílený závod a doufám, že si to fanoušci užili,“ dodává Ricciardo, který samozřejmě ještě pogratuloval Hamiltonovi k titulu.

Jak už nastínil Ricciardo, Kvjat nakonec cíl vůbec neviděl, když narazil do zdi. „Úvodní kola byla úžasná,“ říká Kvjat, kterému se líbilo, že mohl bojovat na čele. „Pak ale trať uschla. Pokud by to byl mokrý závod, myslím, že bychom dnes mohli získat vítězství.“

„Na suchu jsem jel trochu přes limit, když jsem boural. Jsem sám ze sebe teď zklamaný,“ dodává Kvjat.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (18) Další článek: Button je i přes šesté místo z výkonnosti vozu zklamaný
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00