Red Bull absolvoval crash testy teprve tento týden

Šéf týmu Red Bull Christian Horner připustil, že stáj hodně riskovala, když povinné nárazové testy svého nového vozu absolvovala až krátce před začátkem prvních letošních předsezónních testů.
Red Bull absolvoval crash testy teprve tento týden

Tým v Londýně představil nové zbarvení svého letošního vozu, který nese označení RB12 a bude představen v pondělí 22. února, kdy v Barceloně začínají první letošní testy.

Během včerejší akce Horner řekl, že crash testy na novém šasi začaly teprve toto pondělí a poslední část testů byla dokončena ve středu odpoledne.

„Až do tohoto pondělí jsme nedělali žádné crash testy, všechny jsme je absolvovali během tří dnů, poslední přitom teprve před hodinou,“ řekl Horner.

Red Bull představil nové zbarvení

Red Bull představil nové zbarvení

„Riskovali jsme tím. Ostatní týmy by snad ani ve snu nenapadlo absolvovat crash testy týden před prvním testem. Tak to u nás ale je. To je naše DNA a jde i o jistou soutěživost uvnitř týmu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Nové zbarvení Red Bullu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen