Red Bull absolvoval crash testy teprve tento týden

Šéf týmu Red Bull Christian Horner připustil, že stáj hodně riskovala, když povinné nárazové testy svého nového vozu absolvovala až krátce před začátkem prvních letošních předsezónních testů.
Red Bull absolvoval crash testy teprve tento týden

Tým v Londýně představil nové zbarvení svého letošního vozu, který nese označení RB12 a bude představen v pondělí 22. února, kdy v Barceloně začínají první letošní testy.

Během včerejší akce Horner řekl, že crash testy na novém šasi začaly teprve toto pondělí a poslední část testů byla dokončena ve středu odpoledne.

„Až do tohoto pondělí jsme nedělali žádné crash testy, všechny jsme je absolvovali během tří dnů, poslední přitom teprve před hodinou,“ řekl Horner.

Red Bull představil nové zbarvení

Red Bull představil nové zbarvení

„Riskovali jsme tím. Ostatní týmy by snad ani ve snu nenapadlo absolvovat crash testy týden před prvním testem. Tak to u nás ale je. To je naše DNA a jde i o jistou soutěživost uvnitř týmu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Nové zbarvení Red Bullu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen