Red Bull absolvoval crash testy teprve tento týden

Šéf týmu Red Bull Christian Horner připustil, že stáj hodně riskovala, když povinné nárazové testy svého nového vozu absolvovala až krátce před začátkem prvních letošních předsezónních testů.
Red Bull absolvoval crash testy teprve tento týden

Tým v Londýně představil nové zbarvení svého letošního vozu, který nese označení RB12 a bude představen v pondělí 22. února, kdy v Barceloně začínají první letošní testy.

Během včerejší akce Horner řekl, že crash testy na novém šasi začaly teprve toto pondělí a poslední část testů byla dokončena ve středu odpoledne.

„Až do tohoto pondělí jsme nedělali žádné crash testy, všechny jsme je absolvovali během tří dnů, poslední přitom teprve před hodinou,“ řekl Horner.

Red Bull představil nové zbarvení

Red Bull představil nové zbarvení

„Riskovali jsme tím. Ostatní týmy by snad ani ve snu nenapadlo absolvovat crash testy týden před prvním testem. Tak to u nás ale je. To je naše DNA a jde i o jistou soutěživost uvnitř týmu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Nové zbarvení Red Bullu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.