Red Bull a Toro Rosso budou více spolupracovat

Toro Rosso se od příštího roku vrací k Renaultu. Oba týmy Red Bullu tak budou opět odebírat stejnou pohonnou jednotku, což usnadňuje i sdílení některých součástí.
Red Bull a Toro Rosso budou více spolupracovat

Oba týmy se už pod křídly jednoho dodavatele sešly a to v letech 2014 a 2015. Vloni ale přišla známá motorová krize a Toro Rosso na poslední chvíli podepsalo s Ferrari.

Nyní se Toro Rosso vrátí k Renaultu. Podle Jamese Keye to umožní oběma týmům větší sdílení některých části okolo pohonné jednotky.

„Měli jsme části převodovky, ale můžeme to možná rozšířit na části palivového systému, hydraulické systémy, snad design výfuků a části elektroniky,“ řekl Key pro Autosport.

Podle technického šéfa Toro Rosso se ale nejedná o části, které by rozhodovaly o výkonu. Smyslem podobného sdílení je především úspora nákladů.

Na návrat k francouzské značce se Key těší. „Byli jsme rok s Ferrari a můžeme se vrátit s větší jistotou, než tomu bylo dříve. Nejen, že vyřešili některé problémy se spolehlivostí, ale také našli slušný výkon.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Střed pole je teď hodně vyrovnaný, myslí si Alonso

18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
17. ledna | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.