Red Bull a Renault uzavřeli smír

Dalších přestřelek mezi Red Bullem a Renaultem bychom se minimálně v nejbližší době dočkat neměli.
Red Bull a Renault uzavřeli smír

Red Bull není spokojen s aktualizovanou pohonnou jednotkou Renault, která nedosahuje kvalit, pokud jde o slibovaný výkon a ani v oblasti spolehlivosti.

Renault zase obvinil Red Bull z nátlaku, kdy musel nasadit díly, jež neprošly standardním procesem kontroly a také z toho, že sám nepostavil úplně nejlepší vůz. Už v Malajsii se ale situace začala uklidňovat.

„Setkali jsme se a dohodli na tom, jak budeme pracovat po zbytek sezóny,“ řekl Helmut Marko pro rakouskou Servus TV. „Nemusíme se vzájemně milovat, ale potřebujeme motor, který funguje. Podle současných pravidel je nemožné zacelit ztrátu na lídry, ale v minulosti jsme byli zvyklí na vítězství, i když naše motory nebyly nejsilnější.“

„Vidíme, co se povedlo Ferrari. Podle inženýrů Renaultu dosáhneme této úrovně do konce roku a budeme pak moci opět bojovat vpředu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Tost: Verstappen prvními závody umlčel hlupáky

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen