Red Bull a Force India dostaly pokutu za incidenty v boxech

Týmům Red Bull a Force India byla po skončení klání na německém Nürburgringu udělena pokuta za nebezpečné vypuštění jezdce do boxové uličky po skončení jeho pit stopu.
Red Bull a Force India dostaly pokutu za incidenty v boxech

Rakouská stáj si vysloužila pokutu 30 000 euro za vypuštění Marka Webbera zpátky do pit lane ve chvíli, kdy měl špatně upevněné pravé zadní kolo. To se ze závodníkova vozu po pár metrech uvolnilo a zasáhlo jednoho z přihlížejících kameramanů Paula Allena. Ten byl po srážce s letícím kolem při vědomí a okamžitě se o něj postarali přítomní záchranáři. Více informací o jeho zraněních najdete zde.

Indický tým byl naproti tomu potrestán pokutou 5 000 euro za nebezpečné vypuštění Paula di Resty přímo do cesty okolo projíždějícího Jeana-Erica Vergneho z Toro Rosso. 

Další článek: Vettel: Räikkönen pro mě udělal tohle vítězství ještě speciálnějším

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.