Řeči o spiknutí proti Webberovi jsou nesmysl, odmítá Horner

Řeči o spiknutí proti Webberovi jsou nesmysl, odmítá Horner

Bezprostředně po skončení Velké ceny Číny se v paddocku formule 1 objevily spekulace, podle kterých by za Webberovými problémy v Šanghaji snad mohl stát Red Bull samotný.

Australan si v rámci třetího závodu sezony prožil víkend, na který bude chtít co nejrychleji zapomenout. Včera musel nejprve předčasně ukončit své účinkování v kvalifikaci poté, co se ukázalo, že kvůli závadě na tankovacím zařízení nemá ve voze dostatečné množství paliva, aby jej následně z nedělního závodu vyřadila chyba mechaniků, kteří jej vypustili na trať se špatně upevněným kolem.

Obě zmíněné události pak zapříčinily vznik konspiračních teorií, podle nichž se rakouská stáj snažila schválně zmařit Webberovo úsilí. Něco takového nicméně šéf Red Bullu razantně odmítá. “To je naprostá kravina,“ říká jasně Horner. “Zapomeňte na konspirace. Celé je to o tom pokusit se dostat oba vozy do cíle na těch nevyšších možných místech.“

Samotný Webber po závodě spekulace nevyvrátil, Horner má však o jeho stanovisku jasno: “Mark ví přesně, co se stalo. Tak to je. Není za tím žádné spiknutí.“

Co se týče onoho závadného tankovacího zařízení, hodlá jej Red Bull doma v továrně podrobit pečlivé analýze, aby tak předešel dalším případným problémům. “V Milton Keynes to bude rozebráno a prozkoumáno,“ dodává šéf úřadujících šampiónů.  

Doporučujeme

Články odjinud