Recept Mercedesu na zisk titulů? Udělali jsme méně chyb, říká Wolff

Dva závody před koncem sezóny 2019 je již dávno jisté, že Mercedes opět získal triumf v poháru konstruktérů i v šampionátu jezdců. Podle Tota Wolffa je klíčový fakt, že se „stříbrné šípy“ v porovnání s konkurencí více vyhýbají chybám.
Recept Mercedesu na zisk titulů? Udělali jsme méně chyb, říká Wolff

V Austinu získal Mercedes druhý double po letní přestávce a Lewis Hamilton v Texasu mohl díky druhému místu v cíli oslavit zisk šestého titulu mistra světa. Výkon stříbrných monopostů byl na Okruhu Amerik v porovnání s týmy Ferrari a Red Bull velmi dominantní.

Mercedes od roku 2014 až do roku 2019 pokaždé získal oba tituly a Toto Wolff věří, že jeho stáji v boji s konkurencí pomáhá i to, že se dopouští menšího množství chyb.

„Zisk každého titulu se zdá jako ten nejtěžší. Může se to tak zdát, protože nás chrání naše vlastní paměť. I tento rok měl v našem případě lepší i horší období,“ rozpovídal se Wolff pro motorsport.com.

„Velmi dobře jsme vystartovali ze startovních bloků, ale dlouho jsme neměli ten nejlepší sobotní balíček. Naštěstí jsme ale o nedělích dělali nejméně chyb. A právě to pro nás bylo klíčové v cestě za ziskem titulu,“ věří rakouský šéf Mercedesu.

„Moji nejlepší vzpomínku na tuto sezónu představuje Austin, kde jsme se vrátili do naší staré formy. Valtteri vyhrál závod a Lewis celý šampionát. To vše ve skvělém tempu.“

Na otázku webu motorsport.com, zda – li si letošní rok užil více díky větší konkurenci ve startovním poli, odpověděl Toto Wolff kladně.

„Souboje se nám velmi líbí. Můžeme díky nim oslavovat vítězství v závodech, které byly velmi obtížné.“

„Pokud navíc vyhrajeme závod, do kterého jsme nestartovali z pole position, tak posléze dostanu tak desetkrát více zpráv na WhatsAppu a SMS.“

Po vydařené GP USA si Wolff pochopitelně vzpomněl i na Nikiho Laudu, který v květnu zemřel.

„Myslím si, že největší síla tohoto týmu pochází z kvalit jednotlivců, kteří výborně zastávají své pozice a přispívají tak celku. Nechci, abych zněl jako politik, ale právě skvělí členové našeho týmu tvoří jeho páteř.“

„Niki v tom všem hrál velkou roli a nyní ho velmi postrádám. Chybí mi jako přítel, jako spolupracovník a i jako společník na cesty.“

„Touhle dobou by býval stál na baru v motorhomu a říkal by: ‚Tak honem, dokonči tiskové záležitosti, Lauda už chce letět.‘ A pak by ještě dodal: ‚Tak fajn, gratuluji, ale co budeme dělat příští rok? Myslím si, že v posledních pár závodech jsme nebyli příliš dobří.‘ A přesně tenhle tlak tady chybí,“ vzpomenul Wolff na Laudu a jeho památné výroky pro média.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Foto a video: Mercedes slavil ve svých továrnách zisk titulů

Témata článku: , , , ,