Recept Mercedesu na zisk titulů? Udělali jsme méně chyb, říká Wolff

Dva závody před koncem sezóny 2019 je již dávno jisté, že Mercedes opět získal triumf v poháru konstruktérů i v šampionátu jezdců. Podle Tota Wolffa je klíčový fakt, že se „stříbrné šípy“ v porovnání s konkurencí více vyhýbají chybám.
Recept Mercedesu na zisk titulů? Udělali jsme méně chyb, říká Wolff

V Austinu získal Mercedes druhý double po letní přestávce a Lewis Hamilton v Texasu mohl díky druhému místu v cíli oslavit zisk šestého titulu mistra světa. Výkon stříbrných monopostů byl na Okruhu Amerik v porovnání s týmy Ferrari a Red Bull velmi dominantní.

Mercedes od roku 2014 až do roku 2019 pokaždé získal oba tituly a Toto Wolff věří, že jeho stáji v boji s konkurencí pomáhá i to, že se dopouští menšího množství chyb.

„Zisk každého titulu se zdá jako ten nejtěžší. Může se to tak zdát, protože nás chrání naše vlastní paměť. I tento rok měl v našem případě lepší i horší období,“ rozpovídal se Wolff pro motorsport.com.

Foto a video: Mercedes slavil ve svých továrnách zisk titulů

Foto a video: Mercedes slavil ve svých továrnách zisk titulů

„Velmi dobře jsme vystartovali ze startovních bloků, ale dlouho jsme neměli ten nejlepší sobotní balíček. Naštěstí jsme ale o nedělích dělali nejméně chyb. A právě to pro nás bylo klíčové v cestě za ziskem titulu,“ věří rakouský šéf Mercedesu.

„Moji nejlepší vzpomínku na tuto sezónu představuje Austin, kde jsme se vrátili do naší staré formy. Valtteri vyhrál závod a Lewis celý šampionát. To vše ve skvělém tempu.“

Na otázku webu motorsport.com, zda – li si letošní rok užil více díky větší konkurenci ve startovním poli, odpověděl Toto Wolff kladně.

„Souboje se nám velmi líbí. Můžeme díky nim oslavovat vítězství v závodech, které byly velmi obtížné.“

Obcházet limit průtoku paliva by byla špinavá hra, říká Wolff

Obcházet limit průtoku paliva by byla špinavá hra, říká Wolff

„Pokud navíc vyhrajeme závod, do kterého jsme nestartovali z pole position, tak posléze dostanu tak desetkrát více zpráv na WhatsAppu a SMS.“

Po vydařené GP USA si Wolff pochopitelně vzpomněl i na Nikiho Laudu, který v květnu zemřel.

„Myslím si, že největší síla tohoto týmu pochází z kvalit jednotlivců, kteří výborně zastávají své pozice a přispívají tak celku. Nechci, abych zněl jako politik, ale právě skvělí členové našeho týmu tvoří jeho páteř.“

„Niki v tom všem hrál velkou roli a nyní ho velmi postrádám. Chybí mi jako přítel, jako spolupracovník a i jako společník na cesty.“

„Touhle dobou by býval stál na baru v motorhomu a říkal by: ‚Tak honem, dokonči tiskové záležitosti, Lauda už chce letět.‘ A pak by ještě dodal: ‚Tak fajn, gratuluji, ale co budeme dělat příští rok? Myslím si, že v posledních pár závodech jsme nebyli příliš dobří.‘ A přesně tenhle tlak tady chybí,“ vzpomenul Wolff na Laudu a jeho památné výroky pro média.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Foto a video: Mercedes slavil ve svých továrnách zisk titulů

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)